українська російська англійська
Микола Азаров: Україна щороку переплачує Росії за газ $7 млрд.
02.03.2013 | 11:55
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Через кабальні газові контракти 2009 року Україна щорічно переплачує Росії 7 мільярдів доларів за поставлений газ.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров в ефірі телеканалу «Інтер».

«Ми переплачуємо щорічно 7 мільярдів доларів - це приблизно 60 мільярдів гривень. А що таке 60 мільярдів? Це, наприклад, 4 річні обсяги будівництва доріг», - сказав Микола Азаров.

Він додав, що Україна отримує від Росії газ за найвищими цінами в Європі і, це, зокрема, негативно впливає на зовнішньоторговельний баланс та економіку країни загалом.

Водночас Глава Уряду підкреслив, що Україна вчасно і повною мірою виконує всі свої контрактні зобов'язання, а також вчасно і в повному обсязі розраховується за поставлений російський газ.

Микола Азаров також вкотре заявив, що Україна не буде платити $7 млрд., які Росія вимагає за недобір газу в 2012 році.

«Україна ні на один день нікому не заборгувала. Ми кожен день платили і будемо платити за своїми зобов'язаннями. Єдиний виняток становить ось цей позов Росії, пов'язаний із газовим контрактом. Ми їм відповіли, що ми ці 7 мільярдів доларів вважаємо необґрунтованими і сплачувати їм не будемо», - зазначив Прем'єр-міністр.

Нагадаємо, російський «Газпром» вимагає від НАК «Нафтогаз України» $7 млрд. за недобір природного газу в 2012 році, аргументуючи це тим, що у контрактах 2009 року прописана вимога «бери або плати».

 

версія для друку