українська російська англійська
Ветміліція призупинила обіг понад 9 т продукції тваринного походження, якість якої не підтверджена
18.03.2013 | 13:08
Прес-служба Державної ветеринарної та фіто санітарної служби

У Луганській області працівниками ветеринарної міліції у ході проведення заходів по контролю за дотриманням законодавства у сфері ідентифікації тварин викрито факт незаконного перевезення приватним підприємцем 164 голів великої рогатої худоби.

Так, на території Краснодонського району Луганської області працівниками ветеринарної міліції виявлено перевезення 164 голів великої рогатої худоби без ідентифікаційних номерів та супровідних документів. За словами власника, тварин він скуповував на території Житомирської області у населення. За результатами проведених слідчо-оперативних заходів прийнято рішення про вилучення усіх голів великої рогатої худоби та передачу їх на відповідальне зберігання. Матеріали перевірки зареєстровані у встановленому законодавством порядку. На теперішній час проводиться кримінальне провадження по справі.

У ході оперативно-профілактичного відпрацювання Вінницької області працівниками ветеринарної міліції викрито підпільний цех з виготовлення молокопродукції, який розташовувався на території закладу громадського харчування.

Перевіркою встановлено, що виготовлення молокопродукції здійснювалося місцевим підприємцем у приміщенні пункту громадського харчування без будь-яких дозвільних документів та обов’язкового ветеринарно-санітарного контролю. За результатами перевірки діяльність цеху призупинено, вилучено з обігу 270 літрів молока. Винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Під час проведення комплексних заходів, спрямованих на протидію незаконному переміщенню тваринницької продукції автомобільним транспортом на стаціонарному посту ДАІ в с. Комсомольськ Козятинського району Вінницької області затримано автомобіль, на якому мешканець Рівненської області перевозив 3451 кг свинячого сала без будь-яких документів, що підтверджують якість та безпеку продукції. Дана продукція вилучена з обігу. Матеріали за фактом зареєстровані у встановленому законодавством порядку.

У цілому на території України продовжено проведення заходів по забезпеченню стабільної епізоотичної ситуації та продовольчої безпеки.

Для реалізації цих завдань у регіонах України діють мобільні групи у складі працівників ветеринарної міліції та державної служби ветеринарної медицини. Даними мобільними групами забезпечено заходи по профілактиці правопорушень на 397 об’єктах, діяльність яких пов’язана з обігом продукції тваринного походження. З метою забезпечення контролю за переміщенням продукції тваринного походження автошляхами України працівниками підрозділів ветеринарної міліції спільно з працівниками ДАІ перевірено 88 автотранспортних засобів під час транспортування тваринницької продукції, - повідомив начальник відділу ветеринарної міліції МВС України Сергій Оксюта.

Усього під час заходів задокументовано 243 правопорушення, відповідальність за які передбачена статтею 107 КУпАП. У дохід держави стягнуто штрафних санкцій на суму 29,9 тис. грн. Винесено та проконтрольовано виконання 150 інспекторських приписів. Призупинено роботу 5 об’єктів. До правоохоронних органів направлено 11 матеріалів.

Обмежено обіг 9231 кг продукції тваринного походження, якість якої не підтверджена відповідними документами.

версія для друку