українська російська англійська
Дніпропетровщина є одним із найактивніших учасників форвардної програми із закупівлі зерна
19.03.2013 | 16:40
Дніпропетровська ОДА

Дніпропетровщина є одним із найактивніших учасників державної форвардної програми з закупівлі зерна. Про це повідомляє Державна продовольчо-зернова корпорація України за підсумками аналізу заявок за форвардними контрактами від сільгоспвиробників з регіонів.

Метою цієї програми, що стартувала 1 березня 2013 року, є авансове забезпечення аграріїв доступними фінансовими ресурсами на вирощування врожаю, а також організація його гарантованого збуту за конкурентоспроможними ринковими цінами.

Зараз триває перший етап форвардних закупівель, який передбачає подання аграріями заявок, формування пакетів необхідних документів, укладання  форвардних контрактів, договорів застави та договорів комплексного страхування майбутнього врожаю.

Як повідомили у Головній торгово-експортній філії ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», станом на 18 березня вітчизняними сільгоспвиробниками подано заявок на реалізацію за форвардними контрактами понад 300 тисяч тонн зерна. Найбільшу активність  щодо участі у форвардній програмі ДПЗКУ виявили аграрії Харківської, Волинської,  Дніпропетровської, Вінницької, Кіровоградської, Сумської, Київської та Житомирської областей.

На сьогодні інтерес аграріїв до форвардних закупівель держкорпорації високий, а ставлення до запропонованих умов – позитивне. Упродовж перших двох тижнів реалізації форвардної програми ДПЗКУ отримала понад 150 заявок від сільгоспвиробників, які зараз активно опрацьовуються. По багатьох вже завершено збір усіх документів й підписуються форвардні контракти. Найближчими днями аграрії вже отримуватимуть на свої рахунки авансові платежі за цими контрактами.

Перший етап форвардної програми ПАТ «ДПЗКУ» триватиме орієнтовно до кінця травня поточного року.

Як повідомлялося раніше, форвардні закупівлі зерна дозволять сільгоспвиробникам Дніпропетровщини у 2013 році залучити близько 100 млн. грн. на проведення весняно-польових робіт.

версія для друку