українська російська англійська
Погодні умови кінця березня практично не вплинули на формування урожаю фруктів та винограду
08.04.2013 | 12:07
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Незважаючи на аномальні природні умови кінця березня переважна більшість плодових, ягідних та виноградних насаджень в Україні перебувають у доброму та задовільному стані. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Погодні аномалії не мали значного впливу на майбутній урожай плодових дерев, ягідників та виноградників. Так, за інформацією Інституту садівництва НААНУ, переважна більшість плодових і ягідних насаджень в Україні наразі перебуває в доброму та задовільному стані. А незначні пошкодження квіткових бруньок яблунь, груш, персиків, черешень, слив та вишень не викликають занепокоєння. Крім того, за інформацією Інституту ім. В.Є.Таїрова (Одеська область), і виноградні насадження не мають значних пошкоджень бруньок та лози», - зауважив Микола Присяжнюк.

Так, керівник відомства повідомив, що в Криму у яблунь і груш пошкоджень квіткових бруньок не відмічено. А у черешні, сливи та вишні пошкодження становлять лише до 5% на загальній площі 0,6 тисячі гектарів. Генеративні бруньки персиків пошкоджені від 5 до 15% на площі 0,5 тисячі гектарів, що не матиме значного впливу на прогнозований обсяг урожаю. Найбільшої шкоди у деяких районах Півдня та Криму морози завдали абрикосам, що може знизити майбутній урожай у цих районах до 20%.

Водночас, Міністр відзначив, що виявлені на сьогодні пошкодження плодових бруньок можна вважати природнім проріджуванням, яке сприятиме формуванню більш якісного урожаю. Микола Присяжнюк зауважив, що цьогоріч при сприятливих погодних умовах українці отримають вдосталь вітчизняних фруктів та ягід. Окрім того, керівник відомства наголосив, що березневе похолодання не завдало шкоди українським виноградникам.

«Зима 2012/2013 року була сприятливою для росту та перезимівлі насаджень винограду у всіх 5 областях, які займаються виноградарством. У нас не було проблем з морозами. Тому ми очікуємо, що буде високий врожай винограду технічних та столових сортів у всіх виноградарських областях України», - підкреслив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку