українська російська англійська
Україна та Білорусь планують продовжити відносини у сфері юстиції у 2013-2014 роках
08.04.2013 | 17:55
Прес-служба Міністерства юстиції

Органи юстиції України та Білорусі заявляють про намір продовжити відносини та підписати програму співробітництва головних юридичних відомств двох країн  на 2013-2014 роки.

Планується, що двостороння зустріч Міністрів юстиції України та Білорусі Олександра Лавриновича та Олександра Сліжевського, за підсумками якої буде підписана відповідна Угода, відбудеться 9 квітня 2013 року у м.Чернігів.

Як повідомив Міністр юстиції України  Олександр Лавринович, у рамках Угоди планується, зокрема, продовжити співробітництво державних судово-експертних установ України та Білорусі. У цьому контексті Міністр нагадав, що науково-дослідні установи судових експертиз Міністерства юстиції України на теренах колишнього СРСР здійснюють найбільшу кількість наукових розробок у галузі криміналістики і судової експертизи з нових напрямків досліджень.

Також планується обмін досвідом з питань реєстрації громадських об‘єднань, у тому числі, з урахування нового закону «Про громадські об'єднання», який набув чинності в Україні з 1 січня 2013 року та отримав схвальні оцінки європейських експертів.

Крім того, Угода передбачатиме обмін досвідом у сфері використання інформаційних технологій, а також діяльності нотаріату, у сфері застосування міжнародних договорів про надання правової допомоги, а також щодо реформування системи примусового виконання судових рішень тощо.

Як відомо, на сьогодні між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Білорусь діють Угода про співробітництво від 25 червня 1999 року, а також Угода про співробітництво у сфері судової експертизи від 23 січня 2009 року.

версія для друку