українська російська англійська
Наталія Королевська: Для боротьби з безробіттям необхідні нові методи та підходи
08.04.2013 | 20:02
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Безробіття сьогодні є найбільш гострою проблемою як для Європи, так і для всього пострадянського простору. Про це заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час виступу на IX Європейській регіональній нараді Міжнародної організації праці в Осло.

Учасники міжнародної зустрічі, серед яких - глави держав, представники урядів, організацій роботодавців та працівників 51 держав-членів МОП Європи та Центральної Азії, - розглянули політичні заходи та реформи, спрямовані на економічне зростання і поліпшення ситуації на європейських ринках праці.

За словами Наталії Королевської, безробіття сьогодні є найбільш гострою проблемою як для Європи, так і для всього пострадянського простору. «Очевидно, що старі методи і механізми для вирішення проблем на ринку праці і зайнятості вже не працюють повною мірою. Нам необхідні абсолютно нові підходи. За допомогою дискусійного майданчика Міжнародної організації праці ми сьогодні маємо можливість напрацювати ефективні механізми вирішення проблеми безробіття», - сказала Наталія Королевська.

Міністр зазначила, що боротьба з безробіттям, поліпшення ситуації на ринку праці, збереження старих та створення нових робочих місць - серед пріоритетів державної соціальної політики в Україні. За її словами, український Уряд і соціальні партнери чітко уявляють собі наявність проблем, несвоєчасне вирішення яких може мати серйозні наслідки і для працівників, і для бізнесу, і для української економіки у цілому.

«До цих проблем належать значні обсяги неформальної зайнятості, серйозні розриви в розмірах оплати праці та несвоєчасна виплата зарплат. І, на жаль, як практично в кожній країні Європи, - колосальне безробіття серед молоді», - сказала Наталія Королевська.

У той же час Міністр наголосила, що за останній час українським Урядом був реалізований цілий ряд заходів, спрямованих на підвищення рівня зайнятості, забезпечення трудових прав та відновлення соціальної справедливості. Так, вона згадала про важливість прийняття нового Закону «Про зайнятість населення». Міністр зазначила, що за підсумками 2012 року рівень безробіття в Україні склав 7,5%, у той час як у країнах Єврозони цей показник знаходиться на рівні 11%. «Рівень безробіття в Україні нижчий, ніж у Єврозоні. І це той випадок, коли ми не прагнемо досягти «європейських показників», - сказала Наталія Королевська.

Довідково

Міжнародна організація праці (МОП) - спеціалізоване агентство системи ООН, яке ставить за мету просування принципів соціальної справедливості, реалізацію прав людини і прав у сфері праці. Створена в 1919 році, МОП стала першим спеціалізованим агентством ООН у 1946 році. МОП розробляє міжнародні трудові норми у формі конвенцій і рекомендацій, встановлюючи мінімальні стандарти в сфері основних трудових прав. 

Під час перебування в Осло 8-10 квітня у Міністра соціальної політики України Наталії Королевської заплановані зустрічі з Міністром соціального забезпечення та праці Литовської Республіки Альгімантою Пабедінскене, Міністром зайнятості Королівства Бельгія Монікою де Конінк, Федеральним міністром праці, соціального забезпечення та захисту прав споживачів Республіки Австрія Рудольфом Хундшторфером, Міністром праці та соціального захисту Російської Федерації Максимом Топіліним, а також з Генеральним директором Міжнародного бюро праці Гаєм Райдером.

 

версія для друку