українська російська англійська
Надання публічної інформації - командна робота усього державного органу
15.04.2013 | 18:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Управлінням забезпечення доступу до публічної інформації Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів на базі Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України проведено семінар з актуальних питань виконання органами державної влади законодавства про доступ до публічної інформації. У семінарі взяли участь   працівники Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської облдержадміністрацій, а також відповідних територіальних органів МВС, Міністерства доходів і зборів, Держфінінспекції та Пенсійного фонду України.

Серед доповідачів були співробітники Секретаріату КМУ, Держкомтелерадіо, секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини, науковці, представники громадських організацій,  медіа-експерти.

Керівник Управління забезпечення доступу до публічної інформації Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю КМУ Роксолана Стадник розповіла про організацію забезпечення доступу до публічної інформації на прикладі Секретаріату Кабінету Міністрів. Зазначалося, що надання інформації – це командна робота усього державного органу, яка повинна ґрунтуватися як на міжнародних стандартах забезпечення доступу до публічної інформації, так і на принципах відкритості та прозорості.

Роксолана Стадник повідомила про те, що з 9 травня 2011 р. (дня набрання чинності Закону України “Про доступ до публічної інформації”) по 31 березня 2013 р. Секретаріатом КМУ опрацьовано понад 3 тис. запитів на інформацію. Найбільша кількість з них отримана з м. Києва, Харківської, Львівської, Донецької, Дніпропетровської, Київської, Одеської, Тернопільської областей та Автономної Республіки Крим.

Дарія Слизьконіс, Керівник напряму з доступу до публічної інформації Центру політичних студій та аналітики, озвучила моніторинг виконання законодавства про доступ до інформації на місцевому рівні. Рейтинг показує, які органи влади забезпечили належне дотримання норм Закону України “Про доступ до публічної інформації” та які допускали у своїй роботі певні порушення. За результатами проведеного моніторингу Дніпропетровська облдержадміністрація отримала ІІІ місце за найкраще наповнення офіційного веб-сайту та зручність для користування.

Представник Уповноваженого ВР України з прав людини з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних Олександр Павліченко розповів про стратегічні напрямки діяльності.

Завідуюча сектором сприяння розвитку громадянського суспільства та взаємодії з об’єднаннями громадян відділу комунікацій з громадськістю Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату  КМУ Тетяна Андрійчук звернула увагу учасників семінару на важливість дотримання ряду вимог Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики.

Менеджер зі зв’язків з органами виконавчої влади  Програми сприяння парламенту ІІ Наталія Жугай презентувала роботу Інтернет-платформи “Спільнота практиків виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Науковець Оксана Нестеренко надала роз’яснення щодо порядку віднесення інформації до категорії інформації з обмеженим доступом, а начальник відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату Кіровоградської облдержадміністрації Іван Кондратьєв презентував практичні аспекти створення і функціонування системи обліку публічної інформації.

Семінар проведено в рамках реалізації Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку “Програма сприяння парламенту ІІ (Програма розвитку законотворчої політики)”.

Наступні семінари будуть проведені протягом квітня – травня цього року у мм. Харкові, Львові та Одесі.

 

 

 

версія для друку