українська російська англійська
У МВС планують зменшити кількість місць несвободи для дітей
18.04.2013 | 10:07
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Метою реформування приймальників-розподільників для дітей (ПРД), які за міжнародною класифікацією визначені як місця несвободи, є зміна направленості їх діяльності, а також відхід від каральних функцій та впровадження відновного правосуддя у ставленні до дитини. Шляхами реформування є зміни в нормативній базі МВС, її приведення у відповідність до вимог сьогодення, а також запровадження ряду нововведень у роботі ПРД.

У роботі круглого столу взяли участь представники Генеральної прокуратури України, Державної пенітенціарної служби, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, громадських організацій, духовенства.

За словами начальника управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексія Лазаренка, реформування приймальників-розподільників є складовою реалізації Концепції кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні. Тема реформування приймальників-розподільників для дітей сьогодні є досить актуальною.

«Діяльність органів внутрішніх справ у цьому напрямку регламентована міжнародними актами, а також наказом МВС України 1996  року, що вже є морально застарілим та вимагає його приведення у відповідність із діючим законодавством», – наголосив керівник підрозділу МВС.

Олексій Лазаренко також зазначив, що реформування діяльності приймальників-розподільників для дітей, яких на сьогодні в Україні функціонує 16, має на меті зміну направленості їх функцій із транзитно-розпорядчої на профілактично-виховну, а також відхід від каральних функцій та впровадження відновного правосуддя у ставленні до дитини.

У зв’язку з цим управлінням кримінальної міліції у справах дітей МВС за участю обласних підрозділів КМСД було розроблено проект наказу МВС «Про організацію роботи приймальників-розподільників для дітей органів внутрішніх справ».

Проект передбачає ряд нововведень, зокрема – використання можливостей ПРД для застосування програм корекції поведінки та заходів соціальної реабілітації для дітей, які перебувають у конфлікті з законом, упровадження новітніх форм і методів роботи з дітьми, які перебувають на обліку в ОВС, шляхом застосування проактивних методик, програм відновного правосуддя, педагогічно-корекційних програм. 

Крім того, у МВС пропонують використовувати можливості приймальників-розподільників у якості денних центрів для профілактичної роботи з підлітками, які перебувають на профілактичному обліку в міліції. Плани проведення цієї профілактичної роботи узгоджуватимуться з батьками цієї категорії дітей, а також із самими неповнолітніми.

«Якщо навіть незначна частина дітей, що перебувають на профілактичному обліку, стане на шлях виправлення – це буде позитивний результат не лише для правоохоронців, а й для суспільства в цілому», – підкреслив Олексій Лазаренко.

 

версія для друку