українська російська англійська
Микола Азаров: У рамках міжнародних відносин повинні прийматися взаємовигідні рішення
17.05.2013 | 18:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що в міжнародних відносинах повинні прийматися двосторонні та взаємовигідні рішення. Таку думку він висловив під час спілкування в соціальній мережі Фейсбук.

Так, один з користувачів - Сергій Шевченко запитав у Глави Уряду: «Миколо Яновичу, чому американці мають в'їзд в Україну без візи, а українці тільки з візою до Америки?» Прем'єр-міністр звернув увагу на те, що відповідне рішення було прийнято після «помаранчевої революції» в 2005 році, і воно має односторонній характер.

«Це рішення було одностороннім. Таке рідко зустрічається в дипломатичній практиці, коли одна зі сторін йде на поступки, але багато було орієнтовано на те, щоб за обмежений проміжок часу ті країни, щодо яких ми пішли на поступки, вжили відповідні заходи. Однак це було наївне очікування тодішніх властей», - сказав Микола Азаров, додавши, що з тих пір пройшло вже більше 8 років і тільки зараз Україні вдалося досягти з ЄС угоди щодо лібералізації візового режиму.

«Висновок з цього треба робити простий - влада ніколи не повинна йти на односторонні поступки, особливо тоді, коли нас про це не просили! Ні США, ні ЄС не просили Україну про скасування візового режиму для своїх громадян», - заявив Прем'єр-міністр.

 

версія для друку