українська російська англійська
Микола Азаров вважає, що рішення про депутатську недоторканність слід дуже серйозно зважити
17.05.2013 | 18:35
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Навколо питання про депутатську недоторканність дуже багато популізму і спекуляцій. Тому, перш ніж прийняти те або інше рішення щодо цього, необхідно серйозно зважити всі «за» і «проти» цієї норми.

Такою думкою щодо імунітету народних депутатів Глава Уряду поділився на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

За його словами, у багатьох країнах світу норма про недоторканність членів парламенту діє, перш за все, для того, щоб парламент був потужним інструментом впливу на виконавчу владу: «Тобто імунітет дає можливість членам парламенту проводити розслідування, виступати з критичними зауваженнями на адресу діючої влади. Таким чином, за великим рахунком, імунітет членів парламенту потрібен не самим депутатам, а передусім, народу, який вони представляють у парламенті».

Однак в Україні склалася ситуація, коли цим імунітетом наші члени парламенту відверто зловживають, зазначив Микола Азаров. Існують приклади, коли члени парламенту завдяки недоторканності уникали кримінальної відповідальності. Тому це питання необхідно дуже серйозно зважити, і вирішувати його, виходячи з реальної ситуації.

«Багато в чому на хвилі популізму зараз існує така думка, що імунітет члена парламенту необхідно повністю скасувати. Це абсолютно неправильна думка. Ще раз підкреслюю, що нам необхідний реальний інструмент представлення інтересів народу і контролю народних обранців за роботою виконавчої влади», - заявив Микола Азаров.

 

версія для друку