українська російська англійська
Микола Азаров: Треба знаходити нові рішення для порятунку мережі українських доріг
22.05.2013 | 12:54
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
Мережа українських доріг потребує негайного порятунку, бо якщо в поточному сезоні не ліквідувати всі пошкодження, наступного року може не залишитися дорожнього полотна, яке можна відновлювати

Мережа українських доріг потребує негайного порятунку, бо якщо в поточному сезоні не ліквідувати всі пошкодження, наступного року може не залишитися дорожнього полотна, яке можна відновлювати. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 22 травня 2013 року.

«На доручення Уряду «Укравтодор» і місцеві органи влади зробили ретельну інвентаризацію стану автодоріг. Визначені обсяги тільки першочергових робіт свідчать: фактично треба рятувати мережу українських доріг. Ситуація в галузі надзвичайна», - зазначив Микола Азаров.

Загалом було пошкоджено вдвічі більшу площу доріг, ніж зазвичай: біля 5 мільйонів квадратних метрів. З них більше 2 мільйонів квадратних метрів ще залишилось відремонтувати. Протягом травня дорожники очікують, що іще 400 тисяч квадратних метрів покриття вийдуть з ладу. Тобто, процес руйнування об’єктивно продовжується, оскільки продовжується експлуатація доріг з порушенням діючих експлуатаційних норм.

«Якщо в поточному сезоні не ліквідувати всі пошкодження, наступного року може не залишитися дорожнього полотна, яке можна відновлювати», - наголосив Глава Уряду.

За його словами, зараз будівельно-ремонтні організації вийшли на граничну межу можливостей.  Сьогодні щодоби ремонтується до 100 тисяч квадратних метрів дорожнього полотна. Через такі обсяги робіт в країні утворився  дефіцит бітуму, і коштує він дуже дорого. Цілодобово на дорогах працюють вдвічі більше робітників і техніки, ніж минулого року: 12 тисяч осіб, майже тисяча ремонтних бригад, до 500 одиниць дорожньої техніки та 90 асфальтобетонних заводів. Однак, щоб привести наші дороги у нормальний стан, треба 10 років щорічно вкладати по 40-50 мільярдів гривень.

«І Уряду, і «Укравтодору», і місцевій владі треба знаходити нові рішення, - зазначив Микола Азаров. - Потрібна додаткова мобілізація всіх можливих ресурсів».

Прем’єр-міністр доручив Міністерству інфраструктури, Міністерству фінансів разом з главами регіональних адміністрацій, керівниками міністерств, які можуть надати допомогу дорожньому будівництву, розробити таку мобілізаційну програму на червень-вересень поточного року, щоб виконати поставлені завдання.

Зокрема, треба знайти додаткові фінансові ресурси, техніку і робочу силу. Необхідно забезпечити безкомпромісний контроль якості ремонту і будівництва доріг.

«Технічні умови повинні базуватися уже на нових стандартах якості, їх треба негайно запроваджувати. Переробляти вже побудоване і відремонтоване, в нашій ситуації – недозволена розкіш», - зазначив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр наголосив, що ресурси треба сконцентрувати саме на відновленні існуючої мережі автодоріг. Графік робіт має бути складений так, щоб у першу чергу відновити ділянки, на яких латання ям вже не дасть ніякого ефекту. А також відновити покриття на трасах, які найбільше експлуатуються під час туристичного сезону і задіяні в міжнародних автомобільних перевезеннях.

 

 

версія для друку