українська російська англійська
Микола Азаров: 2013 рік має стати переломним у питанні дбайливої експлуатації доріг
22.05.2013 | 13:14
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству інфраструктури разом з Міністерством юстиції терміново розробити нормативну базу сучасних норм експлуатації автошляхів і відповідальності перевізників, а разом з Міністерством внутрішніх справ – організувати систему моніторингу та регулювання руху відповідно до дорожніх умов. Відповідне доручення Глава Уряду дав на засіданні Кабінету Міністрів 22 травня 2013 року.

«Я наполягаю, що 2013 рік має стати переломним у питанні дбайливої експлуатації доріг. Температурний режим має бути законом: доки покриття не охололо, ніякого руху автопоїздів. Перевантажена фура – будь ласка, на стоянку, розвантажувати до нормативу. І так далі. Щоб так було, треба виконати велику роботу. Розробити нормативну базу, яка чітко визначає норми експлуатації автошляхів і відповідальність перевізників. Легалізувати і запровадити ваговий контроль. Організувати цілодобовий моніторинг і регулювання руху автотранспорту залежно від погодних умов і стану дорожнього покриття. Обладнати місця відстою автотранспорту та забезпечити хоча б мінімально необхідні побутово-санітарні умови для водіїв», - сказав Микола Азаров, зауваживши, що на такі заходи потрібні кошти, час і організаційні зусилля, але це єдиний практичний вихід, щоб врятувати українські дороги.

За його словами, в Україні двадцять років ніхто не приділяв належної уваги проблемі правильної експлуатації автошляхів, а навантаження на транзитні автомагістралі виросло в десятки разів. У результаті - наші дороги експлуатуються безоплатно і по-варварськи.

Підтвердженням тому, відзначив Прем’єр-міністр, є результати тестової експлуатації сучасної системи вагового контролю на трасі Київ-Житомир. За його словами, перші ж п’ять зафіксованих системою автопоїздів продемонстрували перевантаження на 10-20 тонн кожен. В цілому практично 80% потоку автотранспорту іде із значним перевантаженням. «Якби у нас існували такі штрафи за перевантаження, як в Євросоюзі, ці 5 вантажівок сплатили б суму, достатню для капітального ремонту 100 метрів дороги», - зауважив Микола Азаров.

Він також повідомив, що 20 травня зафіксований рекорд перевищення навантаження на дороги: трасою проїхалася вантажівка вагою майже 72 тонни. За дорученням Прем’єр-міністра із власником проведуть відповідну роботу. «Ми не дозволимо нахабно руйнувати наші дороги», - сказав Микола Азаров.

«За таких умов не залишається іншого, як запровадити жорсткі обмеження на пересування великовантажних автопотягів, коли це створює ризик для покриття», - наголосив Микола Азаров.

 

версія для друку