українська російська англійська
Михайло Болотських: Пропуск повені був організований на випередження та з мінімальною шкодою для населення і територій
22.05.2013 | 15:55
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Цьогорічний пропуск повені та весняного водопілля був організований на випередження та з мінімальною шкодою для населення і територій. Попередні підсумки щодо безпечного пропуску повені підбив на брифінгу у Кабінеті Міністрів України Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських.

 Загалом безпечний пропуск повені забезпечувало міжвідомче угруповання сил загальною чисельність 42 тис. осіб та 5 тис. техніки.

Перед прогнозованим пропуском повені ДСНС спільно з Міністерством регіонального будівництва та житлово-комунального господарства перевірила стан систем зливової каналізації, меліорації, гідроспоруд у регіонах. Завдяки жорсткому контролю з боку Уряду вказані системи були приведені до робочого стану, що ліквідувало частину загроз виникнення надзвичайних ситуацій ще на початковому етапі.

Під час пропуску повені рятувальники ДСНС цілодобово працювали у населених пунктах, що опинилися у зоні підтоплення, відкачували і відводили воду, перевозили людей, доставляли продукти та медикаменти, сприяли надійній роботі систем життєзабезпечення. За словами Голови ДСНС, рятувальні підрозділи у повному обсязі виконали свої обов‘язки.

 Найбільш інтенсивні роботи із відкачування талих та ґрунтових вод з населених пунктів почалися з 2 квітня. Щодня від ДСНС до них залучалося близько 500 осіб особового складу та 200 одиниць насосного обладнання. Загалом за весь період повені із житлових будинків, присадибних ділянок і об’єктів соціального призначення відкачано понад 1,5 млн куб. м води та близько 5 млн. куб. м води відведено із сільгоспугідь.

«Жодне звернення громадян не залишилося поза увагою рятувальників. За рахунок своєчасного перерозподілу сил і засобів, як це було наприклад, у Києві, нам вдалося повністю нівелювати очікування людей масштабних загроз від повені. Всюди, де працювали наші рятувальники, люди щиро дякували їм за роботу», – підкреслив Михайло Болотських.

Нагадаємо, у 2013 р. на Півночі України – у Рівненській, Житомирській, Київській, Тернопільській та Чернігівській областях – повінь виявилася найвищою за останні роки. А в басейні Західного Бугу і Прип’яті у межах Волинської та Львівської областей наближалась до найвищих значень за весь період спостережень.

ДСНС розпочала підготовку до безпечного пропуску повені на початку лютого.

версія для друку