українська російська англійська
Китай має намір вивести стратегічну співпрацю з Україною на новий рівень
23.05.2013 | 17:46
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Китай має намір вивести стратегічну співпрацю з Україною на новий рівень. Про це заявив заступник Голови Центральної військової ради КНР генерал-полковник Сюй Цілян під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим.

«Наші двосторонні відносини вступають на новий етап – швидкого розвитку. Зокрема, цьому сприятиме ухвалення Програми розвитку стратегічного партнерства на 2013-2017 роки… Ми уже практично виконали завдання, яке поставили наші лідери з перевищення товарообігу у 10 мільярдів доларів, і ми повинні йти до нової мети – 20 мільярдів доларів», – сказав Сюй Цілян.

Він підкреслив, що Китай став найбільшим партнером України в Азії, а Україна посідає друге місце за обсягом товарообігу Китаю з країнами СНД.

У свою чергу Прем’єр-міністр Микола Азаров зазначив, що у 2012 році товарообіг між Україною і Китаєм становив 9,8 мільярда доларів, і є всі можливості для значного його збільшення.

Водночас Глава українського Уряду закликав китайську сторону покращити структуру торговельного балансу і більше купувати українських товарів. «Нам необхідно покращити структуру нашого торгового балансу, тому що зараз в України негативне сальдо торгового балансу. Тому ми закликаємо наших китайських партнерів більше купувати українських товарів для того, аби збалансувати наші торгово-економічні відносини. Нам є що запропонувати Китаю», – наголосив Прем’єр-міністр.

За його словами, Україна зацікавлена в активізації співпраці з Китаєм в агропромисловому комплексі, енергетиці, розбудові інфраструктури, авіакосмічній та військово-технічній галузях.

При цьому Микола Азаров висловив сподівання, що Програма стратегічного партнерства з Китаєм буде підписана під час цьогорічного державного візиту Президента України Віктора Януковича до КНР.

 

 

версія для друку