українська російська англійська
Інтеграція України у світове фармацевтичне співтовариство - пріоритет діяльності Держлікслужби України
28.05.2013 | 09:23
Прес-служба Державної служби України з лікарських засобів

Інтеграція України у світове фармацевтичне співтовариство є одним із пріоритетних напрямів діяльності Державної служби України з лікарських засобів. Про це повідомив Голова Держлікслужби України Олексій Соловйов під час виступу на 2-му міжнародному фармацевтичному форумі «Аптеки мира-2013».

Як зазначив Голова Держлікслужби України, активна робота з імплементації європейських норм у вітчизняне законодавство дозволила Держлікслужбі України з 1 січня 2011 року стати членом міжнародної Системи взаємодії фармацевтичних інспекцій PIC/S, яка на сьогодні об'єднує 42 регуляторні органи країн з найбільш жорсткою регуляторною політикою.

Розпочато переговори про Угоду між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання результатів інспектування виробництв на відповідність вимогам GMP.

О. Соловйов проінформував, що з метою запобігання ввезення на ринок України потенційно неякісної, неефективної та фальсифікованої лікарської продукції Держлікслужбою України проводиться активна робота зі взаємодії з іноземними регуляторними органами та міжнародними організаціями. Так, Держлікслужбою України вже підписано Меморандум з Фармакопеєю США, укладено Угоди про взаємодію з Росздравнадзором, Державним управлінням контролю за продуктами харчування і медикаментами Китаю, підготовлені до підписання відповідні угоди з регуляторним агентством Індії. Структурний підрозділ Держлікслужби України «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів» підписав Угоду про співпрацю із Агенцією з регулювання лікарських засобів і медичних виробів Великобританії (MHRA).

Крім того, Держлікслужба України включена Європейським Агентством з лікарських засобів до переліку регуляторних органів з обміну інформацією про заборонені/вилучені з обігу неякісних і фальсифікованих лікарських засобів.

Голова Держлікслужби України Олексій Соловйов нагадав також, що Україна є учасником міжнародного Пілотного проекту ВООЗ із відстеження шляхів розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів у світі.

О.Соловйов підкреслив, що для реформування фармацевтичної галузі Україна буде і далі послідовно впроваджувати міжнародні вимоги і стандарти заради забезпечення вітчизняних громадян якісними та безпечними ліками.

версія для друку