українська російська англійська
Голова Держлісагентства В. Сівець закликає дотримуватися правил протипожежної поведінки
31.05.2013 | 11:43
Прес-служба Державного агентства лісових ресурсів

Напередодні першого дня літа Державне агентство лісових ресурсів звертається до кожного громадянина України з проханням свідомо дотримуватися правил протипожежної поведінки, перебуваючи в лісів, та особисто стати на сторожі зелених багатств нашої країни.

Держлісагентством докладається максимум зусиль задля того, щоб не допустити пожежі у лісових масивах, а при умові, що пожежа вже сталася – вживаються заходи щодо найшвидшої її ліквідації. Як показує досвід, головним чинником виникнення лісових пожеж  є людський чинник, недбалість, а, іноді, і злочинна поведінка людей у лісі.

Слід зазначити, що до початку пожежонебезпечного періоду 2013 року підвідомчими підприємствами введено в експлуатацію 290 лісових пожежних станцій, приведено в належний технічний стан 680 пожежних автомобілів, 537 мотопомп, понад 7,5 тисяч ранцевих лісових обприскувачів, інша протипожежна техніка та обладнання. Для гасіння пожеж у галузі використовується близько 1600 пожежних водойм та понад 1000 пірсів для забору води на природних водоймах, що надає змогу оперативно гасити лісові пожежі на початковій стадії.

До початку пожежонебезпечного періоду 2013 року лісівники України ретельно підготувалися. Нами здійснюється комплекс профілактичних та попереджувальних протипожежних заходів. На сьогодні, з метою запобігання розповсюдження вогню на суміжній території влаштовано 26 км протипожежних розривів, 17 тисяч км мінералізованих смуг, проведено догляд за існуючими смугами протяжністю 44 км,  перекрито 9 тисяч позапланових лісових доріг.

За підтримки Президента і Уряду країни в 2013 році Держлісагентством заплановано придбати 39 лісопожежних комплексів УАЗ, 7 пожежних автомобілів КАМАЗ, 7 протипожежних веж та 32 телевізійні системи спостереження за лісовими масивами.

Слід відзначити, що зазначені профілактичні міри вже мають значний позитивний результат. У порівнянні з даними минулого року тільки за травень в Україні сталося на 191 лісову пожежу менше. Так, у травні місяці минулого року сталося 533 пожежі, в наслідок яких постраждало 206 гектарів лісу. Цьогорічна статистика має більш позитивний характер: 342 пожежі на площі 112 гектарів, що на 36% менше по кількості і на 46% - по площі.

Але слід наголосити на тому, що яких би запобіжних заходів  не вживало Державне агентство лісових ресурсів України, без свідомої поведінки зі сторони громадськості, усвідомлення людьми масштабів загрози, що несе в собі «червоний півень», лісові масиви не будуть у повній безпеці. Попереду три місяці сонячної погоди, час літніх відпусток та дитячих канікул і тільки наше особисте правильне ставлення до лісу та власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства України.

 

З надією на порозуміння Голова Держлісагентства Віктор Сівець

 

ДОВІДКОВО

 

Які заходи вживаються до осіб, які порушують вимоги пожежної безпеки в лісах?

 

Відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення вимог пожежної безпеки в лісах накладається штраф: на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.) і на посадових осіб - від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 170 грн.).

Якщо порушення вимог  пожежної  безпеки  в лісах призвело до виникнення лісової пожежі або  поширення  її на значній площі:

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від  трьох  до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 170 грн.) і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 119 до 204 грн.).

 

Держлісагентством подано до Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо збільшення адміністративної відповідальності у 8 – 10 разів.

 

Крім адміністративної передбачена також і кримінальна відповідальність за фактами лісових пожеж:

 

Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України особи винні у:

 

1. Знищенні або пошкодженні лісових масивів, зелених насаджень  навколо населених пунктів, вздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом:

караються обмеженням  волі  на  строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки:

караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

 

 

 

версія для друку