українська російська англійська
О. Вілкул: Роботи з будівництва другої черги об'їзної навколо Дніпропетровська виконані вже на 25%
01.06.2013 | 10:38
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

DSC_2274.JPGУряд розвиває логістичний потенціал країни. Цього року будуть проведені будівельні та ремонтні роботи на майже 600 об'єктах дорожньої інфраструктури. Одним із них є будівництво другої черги об’їзної дороги навколо Дніпропетровська (7 км). Наразі роботи тут вже виконано на 25%. Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул під час виїзної наради у Дніпропетровську.

Об’їзна дорога навколо Дніпропетровська – це найбільший інфраструктурний проект на Дніпропетровщині за 20 років незалежної України. Проект розпочато у 2010 році під час керівництва Олександра Вілкула регіоном. У грудні 2011 року була здана в експлуатацію перша черга об’їзної дороги довжиною 18 км. Це дозволило вивести за межі Дніпропетровська 7,5 тисяч одиниць транзитного транспорту на добу.

У цьому році стоїть завдання – здати в експлуатацію вже другу чергу. Її довжина складає 7 км. Це ділянка від автодороги Дніпропетровськ – Запоріжжя до м. Дніпропетровськ (5,8 км) та від межі м. Дніпропетровськ до вул. Мільмана (1,2 км).

Завдяки цьому з правого берега обласного центру буде виведено щоденний потік транзитного транспорту обсягом понад 10 тисяч одиниць. Це підвищить безпеку руху та покращить екологічну ситуацію у Дніпропетровську.

Як доповів Віце-прем'єр-міністру голова Державної агенції автомобільних доріг України Євген Прусенко на об’єкті влаштовано 720 тис. кубометрів земляного полотна – це 40% від запланованого обсягу.

Він також зазначив, що у будівництві об’їзної навколо Дніпропетровська використовуються матеріали вітчизняного виробництва. «Це є каталізатором розвитку будівельної та суміжних галузей економіки», - сказав Олександр Вілкул.

Ведуться роботи з перевлаштування комунікацій. Зокрема, перенесено 1 з 9 водогонів, вже протягнені 18 з 60 кабелів зв’язку. Триває перевлаштування 4 газопроводів (роботи виконано на 90%) та повітряних ліній електропередач (виконано на 60%).

Будуються два нові шляхопроводи. Зокрема, на першому шляхопроводі, що з'єднає об'їзну з дорогою Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя, вже закладено фундамент під опори. На другому шляхопроводі, який будується для проїзду сільськогосподарської техніки, вже влаштовано всі 9 опор. Розпочато будівництво третього шляхопроводу, що з'єднає об’їзну із дорогою до Дніпропетровського аеропорту.

За результатами наради Олександр Вілкул поставив завдання прискорити темпи будівельних робіт та виконати їх у встановлені терміни.

DSC_2267.JPG

Довідково

Загальна протяжність об’їзної навколо Дніпропетровська складатиме – 61,5 км. Вона має з’єднати чотири автомобільні дороги: Знам’янка-Луганськ-Ізварине, Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя та Дніпропетровськ-Миколаїв (через Кривий Ріг). Будівництво здійснюється 4-ма чергами та планується завершити до кінця 2014 року.

Як повідомлялося, серед ключових проектів Уряду цього року – будівництво  об’їзних доріг навколо обласних центрів, великих міст і населених пунктів країни (Дніпропетровськ, Севастополь, Донецьк, Сімферополь, Лубни (Полтавська область), Рені (Одеська область), Знам'янка (Кіровоградська область), Дунаївці (Хмельницька область), с. Рокошино (Закарпатська область).

Також будуть продовжені роботи на найбільшому інфраструктурному проекті України – будівництві автотранспортної магістралі з двома мостами через річку Дніпро в Запоріжжі. Очікуваний час здачі першого пускового комплексу об'єкта - 2014 рік.

Цього року закінчиться реконструкція ділянки 13,7 км автодороги Донецьк-Дніпропетровськ і розпочато реконструкцію ділянки автодороги Донецьк-Луганськ.

Буде проведено капітальний ремонт ділянки довжиною 34 км автодороги Київ-Ковель-Ягодин та капітальний ремонт ділянки довжиною 57 км дороги Київ-Харків-Довжанський (між Полтавою і Лубнами).

Загалом у цьому році буде побудовано, реконструйовано та відремонтовано близько 600 об'єктів дорожньої інфраструктури – це 1 тис. 400 км доріг.

 

 

версія для друку