українська російська англійська
Рятувальники провели масштабні навчання щодо гасіння пожеж у літній період
04.06.2013 | 16:15
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

4 червня Державна служба з надзвичайних ситуацій, Міністерство оборони, Державне агентство лісових ресурсів та інші органи влади, які залучаються у разі виникнення надзвичайної ситуації, вкотре довели, що здатні оперативно та злагоджено реагувати на всі виклики літнього періоду. Про це повідомив Голова ДСНС України Михайло Болотських під час тактико-спеціальних навчань на території полігону Міжрегіонального центру швидкого реагування Держслужби з надзвичайних ситуацій у с. Гаї Роменського району Сумської області.

На заході були присутні Президент України Віктор Янукович, Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, Міністр оборони Павло Лебедєв, Голова Державного агентства лісових ресурсів Віктор Сівець, а також усі начальники територіальних підрозділів та навчальних закладів ДСНС України.

Під час свого виступу Віктор Янукович подякував рятувальникам за службу і наголосив на тому, що наразі в Україні триває процес удосконалення служби цивільного захисту. Він також зазначив, що подібні навчання проводитимуться систематично.

«Найголовніше для держави – це безпека громадян. Ми повинні вміти оперативно реагувати на надзвичайні ситуації, адже людські життя – найцінніший скарб. Залучення Збройних Cил до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій має бути систематичним завданням. Тому моїм Указом доручаю Кабінету Міністрів розробити пропозиції щодо змін законодавства у даній сфері, а Верховній Раді – розглянути ці пропозиції, враховуючи позитивний досвід інших країн», – наголосив Президент.

У свою чергу Голова ДСНС України повідомив, що під час сьогоднішніх навчань рятувальники продемонстрували максимальну практичну складову своєї роботи із максимальним наближенням до реальних умов.

«Рятувальники, військові та співробітники Держлісагентства показали справжній професіоналізм та досягли високого рівня співпраці. Упевнено скажу, що ми готові професійно діяти та реагувати на будь-які виклики техногенних і природних катастроф», – підкреслив Михайло Болотських.

Він повідомив, що під час навчання були відпрацьовані практичні дії міжвідомчого угрупування сил при ліквідації аварії на промисловому та хімічнонебезпечному об’єктах, наслідків дорожньо-транспортної події, проведенні піротехнічних робіт, а також під час гасіння лісової пожежі та аварійного приземлення літака.

Загалом у навчаннях взяли участь 372 людини, залучалися 7 од. авіаційної техніки, а також 72 од. інженерної, автомобільної і спеціальної техніки. Зокрема, від ДСНС України залучалися 244 рятувальники, 55 од. автомобільної та спеціальної техніки, 5 од. авіаційної техніки; від Міноборони – 108 військових, 10 од. автомобільної та спеціальної техніки, 1 од. авіаційної техніки; від Держлісагентства – 10 співробітників, 5 од. автомобільної та спеціальної техніки, 1 од. авіаційної техніки; від Сумської облдержадміністрації – 10 фахівців, 2 од. спеціальної техніки.

Під час тренувань очільник рятувальників особливо наголосив на тому, що подібні заходи вкрай важливі у розпал пожежонебезпечного періоду, який триває в природних екосистемах України з квітня до кінця жовтня. Михайло Болотських звернув увагу всіх присутніх, що для протидії пожежам у пожежонебезпечний період цього року будуть задіяні понад 51,5 тис. осіб та 10,6 тис. одиниць техніки від чотирьох профільних центральних органів виконавчої влади. До цього угруповання входять сили та засоби Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державного агентства лісових ресурсів.

 

версія для друку