українська російська англійська
Перевізники інформуватимуть населення про зміни графіка руху транспорту, спричинені виникненням надзвичайних ситуацій
04.06.2013 | 18:40
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Фахівці департаменту безпеки Міністерства інфраструктури України підготували Порядок інформування населення про зміни графіка руху транспорту у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Відповідний проект наказу розміщено на офіційному сайті відомства. Наказ набере чинності з дня офіційного опублікування.

Цим Порядком визначено принципи організації органами виконавчої влади та підприємствами-перевізниками заходів щодо сповіщення громадян про скасування або заміну рейсів (уточнення режимів руху) пасажирського транспорту у зоні надзвичайної ситуації. Відтак до інформування населення  про зміни у графіку руху, із зазначенням напрямків, де впроваджується заборона або обмеження, залучаються Мінінфраструктури та інші центральні органи виконавчої влади, місцеві органи виконавчої влади, які створюють територіальні підсистеми цивільного захисту, Укрзалізниця, власники автостанцій, а також підприємства, що здійснюють перевезення пасажирів будь-якими видами транспорту.

Рішення про обмеження руху транспорту внаслідок надзвичайної ситуації приймають: МВС, Укртрансінспекція, Укравтодор, керівники територіальної підсистеми цивільного захисту, відповідна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, комісія з питань надзвичайних ситуацій, Укрзалізниця, уповноважений керівник з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації або особа, яка виконує його обов’язки.

Державна служба з надзвичайних ситуацій, Укрморрічінспекція, Державіаслужба при наявності підтвердженої ситуації про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, яка безпосередньо впливає на безпеку руху транспорту, керівник підприємства, установи, організації, на території якого виникла надзвичайна ситуація, може в установленому порядку вносити органам влади та підприємствам пропозиції щодо заборони чи обмеження руху транспорту.

Відповідно до Порядку місцева влада, Мінінфраструктури, МВС, Укрзалізниця, Укравтодор, Укртрансінспекція, Державіаслужба, підприємства-перевізники та інші здійснюватимуть оперативний обмін інформацією щодо обмежень руху транспорту та правил поведінки в умовах загрози або виникнення надзвичайної ситуації.

Укрзалізниця, власники автостанцій, а також підприємства-перевізники повинні поінформувати своїх пасажирів про відміну чи перенесення термінів  рейсів та маршрутів руху пасажирського транспорту не пізніше, ніж за годину до запланованого часу відправлення та прибуття, а також сповістити про виникнення перешкод на шляху прямування під час руху. Повідомлення такого характеру розміщуватимуться у засобах масової інформації, на офіційних Інтернет-сайтах, у місцях бронювання та продажу квитків, на інформаційних табло тощо.

Довідково

Проект наказу Мінінфраструктури «Про затвердження Порядку інформування населення про зміни графіка руху транспорту у разі виникнення надзвичайних ситуацій» розроблено з метою належного інформування органами виконавчої влади та підприємствами-перевізниками населення про зміни графіка руху транспорту при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій, які призвели до порушення роботи транспорту та на виконання пункту 6 розділу 6 «Про ліквідацію наслідків стихійного лиха, що сталося 22-23 березня 2013 року» Протоколу №21 засідання КМУЦ від 25 березня 2013 року.

 

версія для друку