українська російська англійська
Уряд подав до Парламенту 207 законопроектів - 123 з них взагалі не розглядалися
12.06.2013 | 19:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Станом на 12 червня 2013 року Кабінет Міністрів вніс на розгляд Верховної Ради 207 законопроектів, з яких не розглядалося 123.

Серед першочергових і життєво важливих законопроектів, на які очікує суспільство  – документи соціальної, бюджетної, економічної сфер, а також пакет документів щодо виконання плану дій для підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Однак, перманентне блокування Верховної Ради опозицією не дає можливості прийняти необхідні країні закони.

Зокрема, варто зазначити, що серед соціального блоку не прийнятим залишається законопроект, який передбачає підвищення розміру надбавки за догляд за дитиною-інвалідом з високим ступенем втрати здоров'я та потребує постійного стороннього нагляду. На таку допомогу чекають 15540 сімей, які виховують дітей з найважчими функціональними обмеженнями. Але допомоги немає, оскільки опозиційна частина народних обранців вище їх інтересів ставить власні політичні амбіції.

Крім того, через блокування роботи Верховної Ради не розглядався законопроект «Основні напрями бюджетної політики на 2014 рік», неприйняття якого гальмує увесь бюджетний процес 2014 року.

Серед поданих Урядом до Парламенту законопроектів без розгляду залишаються і ті, що стосуються спрощення умов ведення бізнесу. Урядові законопроекти з дерегуляції передбачають скорочення кількості документів дозвільного характеру, які мають отримувати оператори ринку харчових продуктів; вільний і безкоштовний доступ до інформації державних реєстрів, які містять дані про суб'єктів господарювання; зміни до Податкового кодексу, які спрощують початок бізнесу і багато інших.

Серед документів, необхідних для виконання плану дій з підписання Угоди про асоціацію з ЄС, у Верховній Раді досі знаходяться законопроекти: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні»;  «Про внесення змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень»; «Про внесення змін до статті 98 Конституції України (щодо повноважень Рахункової палати)»; «Про повторні вибори народних депутатів України до Верховної Ради України VII скликання в деяких одномандатних виборчих округах у зв'язку з неможливістю достовірного встановлення підсумків голосування і результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року».

Не розглянутими залишаються також документи щодо захисту прав інвесторів;  вирішення проблем НАК «Нафтогаз України» і реструктуризації компанії відповідно до норм Європейської енергетичної хартії; заборону фінансових пірамід в Україні; посилення кримінальної відповідальності за незаконний видобуток корисних копалин та інші.

 

версія для друку