українська російська англійська
Дмитро Табачник зустрівся з обдарованою молоддю
13.06.2013 | 12:10
Прес-служба Міністерства освіти і науки

12 червня 2013 року відбулася зустріч Міністра освіти і науки Дмитра Табачника з переможцями учнівських олімпіад та творчих конкурсів з Донецької області.

У зустрічі взяли участь народний депутат України Владислав Лук’янов, представники міської влади, директори, учні загальноосвітніх навчальних закладів, студенти з міст Харцизька та Шахтарська.

Дмитро Табачник під час зустрічі розповів про виконання Державної цільової соціальної програми рівного доступу до якісної освіти «Шкільний автобус». За словами Міністра, програма була підтримана народними депутатами і в 2012 році школи отримали понад 900 автобусів. Окрім того, місцеві органи влади більше 200 автобусів придбали за рахунок місцевих бюджетів. «Це найбільше виконання програми за всі роки. 2012 рік рівний за кількістю машин усім попереднім дев’яти рокам», - сказав Дмитро Табачник.

Спілкуючись із учнями та студентами, Міністр зазначив, що їхні здобутки дуже важливі, адже Президентом України Віктором Януковичем 2013 рік оголошений Роком дитячої творчості. Він поінформував, що в Україні близько 4 млн. дітей шкільного віку: «Що приємно – щороку демографія додає. Минулого року у перший клас пішло 431 тис. дітей, у цьому році ми очікуємо близько 450 тис. Щоб розуміти порівняння, то, наприклад, у цьому році одинадцятикласників близько 280 тис., а у перший клас пішло 431 тис.».

Дмитро Табачник повідомив, що серед 4 млн. школярів на сьогодні 1 млн. 600 тис., майже 34%, займаються різними видами дитячої творчості. Він звернув увагу на те, що «Президент ставить завдання, щоб у нас 70% школярів були залучені до різних видів дитячої творчості. І що найголовніше – за останні два роки не було закрито жодного позашкільного закладу освіти. Більш того, у цьому навчальному році відкрито 17 нових позашкільних закладів. У Донецькій області – дев’ять. Усі спроби закрити такі заклади ми присікаємо».

Міністр наголосив, що намагання разом і представників політичних сил, і керівників навчальних закладів займатися не лише якістю освіти, а й дитячою творчістю – це дуже добре.

Під час зустрічі Дмитро Табачник відповів на низку запитань учнів та їхніх наставників. Діти, зокрема, порушували питання щодо вивчення світової літератури у школах, звертаючи увагу на необхідність врахування регіональних особливостей. У зв’язку з цим, Міністр розповів про запровадження нових державних стандартів з 1-го та 5-го класів, зокрема, про можливість шкіл обирати самим 50% навчальної програми.

Також Дмитро Табачник вручив книги, ілюстровані малюнками та фотографіями пейзажів та архітектури Києва, директорам шкіл.

 

версія для друку