українська російська англійська
О.Вілкул: Уряд подав у ВР законопроект, який передбачає спрощення процедури оформлення містобудівної документації
13.06.2013 | 12:38
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Уряд створює умови для розвитку будівельної галузі. Після прийняття Закону Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю має зареєструвати декларацію про виконання підготовчих та будівельних робіт не пізніше, ніж на наступний робочий день після її подачі. Раніше цей строк складав п'ять робочих днів. Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул, коментуючи законопроект, який Уряд подав на розгляд Верховної Ради. Законопроект передбачає спрощення процедури оформлення містобудівної документації.

Також Уряд пропонує скоротити строк видачі технічних умов з 15 робочих днів до 10 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви. Раніше строк коливався від 15 до 30 днів у разі необхідності узгодження умов з власником або користувачем магістральних інженерних мереж.

Крім того, у зазначеному законопроекті розширюються можливості замовника будівництва.

Йому надається право оскаржити в суді рішення про відмову в реєстрації декларації щодо готовності об'єкта до експлуатації та рішення про відмову у видачі сертифіката, що підтверджує прийняття в експлуатацію об'єктів IV і V категорій складності (наприклад, багатоповерхові будинки та промислові об'єкти, в яких перебуває понад 300 людей).

Крім того, замовнику будівництва надається право застосовувати автономні системи інженерного забезпечення незалежно від наявності на відповідній території магістральних чи інших інженерних мереж.

Законопроектом передбачається, що у разі відсутності затвердженого детального плану територій забудовник зможе отримати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (або відведення земельних ділянок) відповідно до генерального плану населеного пункту.

«Законопроект, безумовно, дуже позитивний для розвитку будівельної галузі та залучення інвестицій. Тому ми розраховуємо, що його підтримають усі фракції», - сказав Олександр Вілкул.

Нагадаємо, що всі регіони виконали завдання Віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула і за п’ять місяців закінчили актуалізацію містобудівної документації, зокрема, генеральних планів. Так, якщо на початку 2013 року лише 22% міст та районів мали актуалізовану містобудівну документацію, то станом на 30 травня робота була виконана по всій Україні.

Наступним кроком стала розробка містобудівної документації в приміських зонах великих міст. У тому числі регіонам доручено розробити зонінг та детальний план територій в обласних центрах, містах обласного, районного підпорядкування та першочергово в населених пунктах, в яких ведеться активна інвестиційна діяльність. Ця робота має бути завершена до 2015 року.

Завдяки вжитим заходам та спрощенню дозвільної системи у будівництві в 2013 році кількість об’єктів нового будівництва зросла на 28% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склала понад 4,5 тис об’єктів.

 

версія для друку