українська російська англійська
Микола Азаров: Підсумок форуму "Україна і Партнери": є інтерес, є діалог, є проекти
19.06.2013 | 11:16
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що зацікавленість інвесторів до України зростає, і водночас зацікавленість України в інвестиціях велика. На цьому він наголосив на засіданні Кабінету Міністрів 19 червня 2013 року, підбиваючи підсумки проведення Першої міжнародної бізнес-конференції «Україна і Партнери», яка відбулася у Києві 13-14 червня.

«Основний підсумок форуму: є інтерес, є діалог, є проекти. Зацікавленість в інвестиціях взаємна – інтереси інвесторів до потенціалу та ресурсів країни зростають, а зацікавленість України в інвестиціях велика», - сказав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр нагадав, що у рамках конференції проведено 16 панельних дискусій та круглих столів з найбільш актуальних проблем розвитку економіки України. «Ми показали, як на базі Державної програми активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки може бути реалізований принцип державно-приватного партнерства», - підкреслив Микола Азаров, додавши, що було проведено презентацію економічного, туристично-рекреаційного та інвестиційного потенціалу держави.

За його словами, інвестори у свою чергу продемонстрували готовність до співпраці з Україною в різних галузях: від агропромислового виробництва до суднобудування та високих технологій. «Від партнерів ми почули, що ще треба зробити для того, щоб інтерес інвесторів трансформувався у нові інвестиції», - зазначив Глава Уряду.

Він зауважив, що у членів Уряду і бізнесменів була можливість конструктивно обговорювати нагальні питання і на конференції були зроблені практичні кроки до реалізації перспективних бізнес-проектів.

Зокрема, у рамках конференції підписано 11 угод з діловими партнерами загальною вартістю близько 500 мільйонів євро: у сфері сільського господарства, машинобудування, сталого природокористування і збереження біоресурсів, ІТ-технологій та інфраструктури.

Як приклад Микола Азаров назвав партнерські угоди у сфері ІТ-технологій з Intel;  партнерську угоду між Національним університетом біоресурсів і природокористування України та американською компанією «АМАКО» - лідером новітніх агротехнологій та сільськогосподарської техніки; ліцензійну угоду про виробництво трамваїв між «Сіті Транс Груп ЛАЗ» і французькою Alston на суму 60 мільйонів євро.

За словами Прем’єр-міністра конференція стала також платформою для налагодження контактів   інвесторів з представниками українських регіонів.

 При цьому він зазначив, що Уряд прийняв рішення про щорічне проведення цього бізнес-форуму та перетворення його на ефективний майданчик міжнародного ділового співробітництва.

 

версія для друку