українська російська англійська
Місцевим органам влади рекомендовано спрямувати рейсові автобусні маршрути в об'їзд нерегульованих залізничних переїздів
19.06.2013 | 15:35
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Підвищення рівня безпеки пасажирських перевезень всіма видами транспорту є одним з головних пріоритетів роботи Міністерства інфраструктури України та всіх його підвідомчих підприємств та організацій.

Як зазначив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул: «Найголовнішим якісним показником ефективності сучасної транспортної системи, масштабну розбудову якої ми здійснюємо в рамках Державної програми стимулювання розвитку економіки, є її безпечність. Саме критерії безпеки є для нас ключовими під час оцінки кожного проекту розвитку чи реконструкції об’єктів автомобільного, залізничного, водного або авіаційного транспорту. І саме показники безаварійності перевезень є принциповими для висновків щодо компетентності та професійності роботи державних організацій, підприємств та їх керівників, які відповідають за пасажирські перевезення в країні».

На виконання відповідних завдань, Укртрансінспекція посилено працює над попередженням дорожньо-транспортних пригод та надзвичайних ситуацій на автомобільному і залізничному транспорті загального користування. Зокрема, з метою забезпечення та підвищення стану безпеки руху територіальними управліннями Укртрансінспекції постійно проводяться комісійні обстеження залізничних переїздів. Цьогоріч обстежено на відповідність облаштування переїздів вимогам з безпеки руху 4079 залізничних переїздів, з яких 550 не відповідають належним вимогам.

Щодо облаштування та утримання залізничних переїздів виявлено 4342 недоліки, серед яких: обмеження видимості, несправність світлофорної сигналізації, на під’їздах до переїзду з обох сторін ямковість дорожнього покриття, необлаштовані пішохідні доріжки та огородження, пошкоджені або відсутні дорожні знаки, розмітка, шлагбауми, немає освітлення на переїзді та на підходах до нього,  відкриті люки колодязів комунікацій на підходах автодоріг тощо.

За підсумками перевірок Міністр інфраструктури України Володимир Козак поставив завдання перед керівництвом Укрзалізниці та Укравтодору максимально пришвидшити роботи з усунення недоліків та приведення переїздів та автодорожніх підходів до них у відповідність до вимог безпеки руху.

«Вважаю, що в Україні треба взагалі покінчити з таким явищем, як неналежно облаштовані переїзди. Укрзалізниця та Укравтодор повинні спрямувати необхідні кошти для вирішення цього принципового питання – адже його ціна вимірюється не грошима, а людськими життями» - підкреслив Володимир Козак.  

Укртрансінспекція також перевірила автобусні маршрути загального користування, які проходять через необладнані залізничні переїзди. Перевізникам надіслані повідомлення з попередженням щодо притягнення їх до відповідальності у разі здійснення руху через залізничний переїзд без оформлення паспорту маршруту.

Крім того, направлено листи до обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, районних державних адміністрацій з пропозиціями щодо закриття рейсових автобусних маршрутів регулярного перевезення пасажирів через нерегульовані залізничні переїзди або зміни схем руху шляхом перенаправлення зазначених маршрутів через інші залізничні переїзди, які обладнані відповідними засобами сигналізації або обслуговуються черговим працівником.

версія для друку