українська російська англійська
Газ, який отримує Україна з Європи, дійсно дешевший від російського на 130 доларів
21.06.2013 | 16:17
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уже не перший рік бюджет України потерпає від завищеної ціни на газ, яка утворилася у результаті підписання у 2009 році кабальної угоди між НАК «Нафтогаз України» та російським «Газпромом». Базова ціна на газ за цією угодою складає 450 доларів за тисячу кубометрів. Згідно із визначеними угодою формулами, які індексують її відповідно до динаміки світових цін на нафту, на сьогодні вона складає 526,1 долара.

Таким чином, ціна газу, який Україна віднедавна закуповує у європейських трейдерів - на рівні 390 доларів за тисячу кубометрів – дійсно нижча від російської ціни на 130 доларів.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький переконаний, що диверсифікацыя постачань газу, заміщення дорогого російського газом з інших джерел – один із пріоритетів нашої держави.

«Ми зможемо повністю закрити свої потреби у природному газі завдяки здійсненню поставок з Польщі, Угорщини та найближчим часом зі Словаччини у реверсному режимі. Нам дуже важливо мати хорошу ціну з нашими партнерами, адже всі розуміють, що ціна на газ від Росії є абсолютно невигідною», - підкреслив керівник Е.Ставицький.

Відтак, Україна отримала можливість закуповувати газ як мінімум на 130 доларів дешевше в порівнянні з цінами, зафіксованими формульно при підписанні з Газпромом угоди 2009 року.

 

 

версія для друку