українська російська англійська
О.Клименко: Надходження до бюджету відповідають макроекономічним тенденціям
11.07.2013 | 16:55
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ДОХОДІВ І ЗБОРІВ

Надходження податків та митних платежів до українського бюджету сьогодні є стабільним та адекватним до макроекономічних тенденцій. Про це під час прес-конференції 11 липня заявив міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

Всього до зведеного бюджету країни за перше півріччя 2013 року зібрано 204,3 млрд грн., що на 1,7 млрд грн., або на 0,8%, перевищує аналогічний показник за відповідний період минулого року. Зокрема, до державного бюджету надійшло 160,9 млрд грн., місцеві бюджети отримали 43,5 млрд грн.

«З акцентом на активні заходи з детінізації економіки забезпечено цілком адекватний податковий супровід діяльності вітчизняного бізнесу», - підкреслив Олександр Клименко.

Крім того, за перші півроку платникам було відшкодовано 27,5 млрд грн. податку на додану вартість. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року відшкодування збільшено на 19,4%, або на 4,5 млрд грн. В автоматичному режимі платникам повернуто 11,6 млрд грн. податку на додану вартість.

За словами Міністра, поточна заявка від бізнесу на відшкодування ПДВ, за якою ще не настав термін, складає 4,5 млрд грн. Що стосується протермінованої заборгованості (11 млрд грн.), то рішення щодо її відшкодування на даний момент вирішується у судовому порядку, або перебуває на адміністративному оскарженні, або підприємства мають ознаки фіктивності тощо.

 

версія для друку