українська російська англійська
За рік в Житомирській області показник перинатальної смертності знизився на 7,3%
12.07.2013 | 17:25
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

«За рік в Житомирській області знизився показник перинатальної смертності на 7,3%. В Житомирському обласному перинатальному центрі проводиться 30% всіх пологів області, майже кожна третя вагітна області консультується під час вагітності в центрі планування сім’ї та репродукції людини», - розповів під час прес-конференції заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ярослав Долгих. 

У Центрі впроваджені сучасні перинатальні технології, засновані на принципах доказової медицини та світовому досвіді. “Всі пологові зали оснащені моніторами для слідкування за станом плода під час пологів. Операційні обладнані наркозно-дихальною апаратурою та моніторами для контролю за глибиною наркозу, -- зазначив головний лікар центру Юрій Вайсберг. - Для створення перинатального центру витрачено 18 млн грн. Кошти були використані із державного бюджету. Значну допомогу надав фонд Віктора Пінчука, яким було придбано обладнання на понад 2 млн грн”.

З метою виконання усіх вимог інфекційного контролю створено бактеріологічний відділ лабораторного блоку. Закуплено сучасне обладнання, у тому числі баканалізатор. Відкриття бактеріологічного відділу дозволило проводити бак-контроль за епідемічно значимими об’єктами акушерського стаціонару для забезпечення епідемічної безпеки, профілактики внутрішньолікарняних інфекцій.

Для реалізації Національного проекту було отримано сучасний цитогенетичний комплекс, необхідний для проведення ранньої діагностики хромосомних захворювань плоду. За прогнозами, основним здобутком застосування сучасної цитогенетичної системи повинно стати підвищення виявлення і, як результат, зменшення частоти народження дітей з хромосомними хворобами щонайменше на 30-40%. А попередження народження щорічно в середньому 8-10 дітей з хромосомними хворобами зможе за один-два роки заощадити суму, витрачену державою на придбання такого комплексу.

 

версія для друку