українська російська англійська
Для потреб мешканців віддалених районів Буковини відкрили філіал обласного відділення гемодіалізу
16.07.2013 | 12:40
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

На базі Хотинської центральної районної лікарні (Чернівецька область) успішно запрацювала міжрайонна філія відділення хронічного гемодіалізу Чернівецької обласної клінічної лікарні. Установа обслуговує хворих на ниркову недостатність з трьох районів області – Хотинського, Сокирянського і Кельменецького.

“У цих, віддалених від Чернівців східних районах області, мешкає п’ята частина хворих, які постійно потребують гемодіалізу. Тож відкриття міжрайонної філії не лише зменшило навантаження на обласну лікарню, а й вирішило важливу соціальну проблему”, - говорить директор департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької облдержадміністрації Ігор Шкробанець.

За його словами, завдяки клопотанню керівництва області, особисто голови ОДА Михайла Папієва, відділення хронічного гемодіалізу при обласній лікарні та його філіал у Хотині одержали сучасні апарати штучної нирки та систему водоочищення. Відтак якість гемодіалізу в області тепер на рівні європейської.

Як інформує головний лікар Чернівецької обласної клінічної лікарні Володимир Ушаков, міжрайонну філію змогли створити завдяки плідній співпраці Чернівецької обласної державної адміністрації з німецькою фірмою, яка є світовим лідером з виготовлення відповідного обладнання. Вона поставила вісім апаратів штучної нирки, вартістю 2 мільйони 800 тисяч гривень.

“Наявне в області обладнання для проведення процедури гемодіалізу цілком забезпечує потреби хворих. Та враховуючи відстані, на яких вони мешкають, плануємо створити в області цілу мережу філій. Уже маємо усну домовленість з фірмою-постачальником про продовження співпраці. У перспективі створення аналогічного філіалу відділення хронічного гемодіалізу у Сторожинецькій центральній районній лікарні, яка буде обслуговувати мешканців трьох гірських районів області”, - сказав Володимир Ушаков.

 

версія для друку