українська російська англійська
Упродовж 2013 року через мережу Інтернет реалізовано понад 2,3 млн залізничних квитків
20.07.2013 | 12:40
Прес-служба ДЕРЖАВНої АДМІНІСТРАЦІї ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Через мережу Інтернет у 2013 році пасажири оформляють 7,9% залізничних квитків від загального продажу, тоді як за увесь попередній рік – 3,4%. Така динаміка  свідчать, що  системою бронювання і продажу квитків на поїзди через мережу Інтернет користується усе більше пасажирів.

Загалом з початку поточного року до середини липня через мережу Інтернет реалізовано понад 2,3 млн. залізничних квитків. Так, за 16 днів липня Інтернет-продаж становить 344,5 тис. квитків на поїзди.

Послугу бронювання і продажу квитків на поїзди через мережу Інтернет залізничники запропонували пасажирам у 2008 році. За весь період її дії вже продано через Інтернет понад 5,4 млн. залізничних квитків.

Зокрема, протягом 2009 року пасажирами було придбано через мережу Інтернет близько 83,5 тис. квитків, у 2010-му – 132,5 тис., у 2011-му – 693,9 тис., у 2012-му – 2,1 млн. квитків.

2013-й рік став новим етапом у розширенні можливостей Інтернет-системи реалізації залізничних квитків. На її базі з початку лютого залізничники запропонували пасажирам електронний посадочний документ, який не потрібно обмінювати у касі на квиток, оформлений на бланку.

Електронні квитки впроваджені на поїзди категорії Інтерсіті+ та поїзд №37/38 Київ – Донецьк. Так, у 2013 році на вищезазначені поїзди реалізовано понад  55,9 тис. електронних проїзних документів.

Посадочний документ дає право пасажиру одразу здійснити посадку, оминувши залізничну касу. Оформити електронний посадочний документ необхідно не пізніше ніж за 1 годину до відправлення поїзда з початкової станції маршруту. Пасажири, які купують квитки в режимі on-line через Інтернет на сайті http://booking.uz.gov.ua , самостійно за допомогою звичайного принтера роздруковують посадочний документ, із яким прямують на посадку у поїзд.

Перевірку його легітимності та зчитування QR-коду посадочного документа залізничники здійснюють, використовуючи мобільні термінали контролю документів (МТКД).

Незабаром залізничники планують розширити дію послуги електронного квитка на інші поїзди внутрішнього сполучення.

Довідково:

Щоб оформити електронний посадочний документ на електропоїзди категорії Інтерсіті+ та поїзд №37/38 Київ – Донецьк, який дає право пасажу одразу йти до поїзда, не звертаючись до залізничної  каси, необхідно не пізніше ніж за 1 годину до відправлення поїзда з початкової станції маршруту:

1. Зайти  на офіційний сайт Укрзалізниці (http://uz.gov.ua ) у розділ меню «Пасажирам» далі «Оплата квитків Online» або за прямим посиланням http://booking.uz.gov.ua .

2. Обрати напрямок подорожі та дату відправлення поїзда.

3. Обрати з переліку доступних поїздів (виключно категорії Інтерсіті+ та поїзд №37/38 Київ – Донецьк) необхідний поїзд, клас вагону та місце. Ввести ім’я та прізвище особи, яка буде здійснювати подорож.

4. Ввести особистий e-mail, обрати платіжний інструмент та оплатити послугу.

5. На вказаний вами e-mail буде відправлено бланк електронного посадочного документа, роздрукувавши який пасажир має право одразу вирушати до поїзда, не звертаючись до залізничних кас.

 

версія для друку