українська російська англійська
Равіль Сафіуллін: Україна має великі шахові традиції
19.07.2013 | 14:14
Пресс-служба Міністерства молоді та спорту

19 липня 2013 року в столичному Будинку вчених відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня шахів в Україні.

Учасників заходу привітали Міністр молоді та спорту України Равіль Сафіуллін, президент Федерації шахів України Віктор Капустін та президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк.

Міністр молоді та спорту зазначив, що День шахів в Україні святкується вже вдруге. І це є прекрасною можливістю не лише привітати всіх любителів цього виду спорту, а й згадати про високі досягнення українських шахістів.

Равіль Сафіуллін зазначив, що наші спортсмени посідають передові місця в Міжнародному рейтингу ФІДЕ, а Україна знаходиться на другому місці в світі за середнім показником першої десятки найкращих шахістів планети. Сьогодні серед наших співвітчизників – 68 граючих міжнародних гросмейстерів, 100 міжнародних майстрів і 21 міжнародний гросмейстер і міжнародний майстер серед жінок. Це говорить про те, що Україна має великі шахові традиції, які допомагають нам рухатися вперед.

Міністр нагадав, що завдяки останнім досягненням чемпіонки світу-2012 Ганни Ушеніної, чемпіона Європи-2013 Олександра Моїсеєнка, жіночої збірної України, яка цьогоріч на командному чемпіонаті світу перервала гегемонію китайських шахісток, а також чоловічої збірної, що в 2004 і 2010 роках ставала переможницею Всесвітньої шахової Олімпіади, слава про українську шахову школу поширилася по всій планеті.

"Наша головна мета – розвивати шахову інфраструктуру, популяризувати цей прекрасний вид спорту, який дозволить нашим громадянам, особливо дітям, розвивати логічне мислення, винахідливість, уяву, увагу і морально-вольові якості, що сприятиме більш гармонійному і всебічному розвитку особистості", - наголосив Равіль Сафіуллін.

Після завершення урочистостей відбулися інтерактивний конкурс шахових задач, шахова розважальна вікторина для дітей, історична шахова вікторина для дорослих і бліц-матч переможців.

Нагадаємо, що з нагоди Дня шахів в Україні заплановано низку заходів. 20 липня 2013 року в Києві, в парку Тараса Шевченка, проведуть сеанс одночасної гри та бліц-турнір. Сеанс на 20 дошках проти любителів проведуть олімпійський чемпіон-2010 Захар Єфименко та багаторазова чемпіонка України Юлія Осьмак.

 

 

 

версія для друку