українська російська англійська
Уряд зацікавлений у розвитку державно-приватного партнерства в інноваційній сфері, - В.Семиноженко
23.07.2013 | 13:33
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Уряд України надзвичайно зацікавлений у розвитку державно-приватного партнерства (ДПП) в інноваційній сфері, оскільки саме інновації здатні забезпечити високу динаміку економічного розвитку, заявив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

За його словами, тема партнерства в інноваційній сфері досить успішно використовується у світовій практиці, а останнім часом набуває актуальності і в Україні.

На даний час інноваційна діяльність у нашій державі залишається недостатньо розвиненою, тому і не існує належної взаємодії бізнес-наука-держава. «Саме модель державно-приватного партнерства може заповнити пробіли в цій сфері і встановити потрібні правила гри для всіх учасників ринку інноваційної діяльності», - наголосив В. Семиноженко.

Він додав, що про увагу влади України до зазначеного питання свідчить розробка нормативно-правової бази для таких відносин. Зокрема, було ухвалено Закон України «Про державно-приватне партнерство» від 1 липня 2010 року, прийнято ряд постанов та розпоряджень КМУ. «Але це тільки початок. Законодавча база в сфері інновацій ще потребує серйозного доопрацювання і удосконалення. Але основа все ж таки є», - зазначив В.Семиноженко.

Голова Держінформнауки зазначив, що розвиток ДПП в інновацій сфері дає можливість залучати значні інвестиційні ресурси, які сприятимуть реалізації перспективних проектів, а також дозволять знизити навантаження на державний бюджет.

«Державно-приватне партнерство – це необхідний сценарій розвитку для України. Такий симбіоз державної і приватної підтримки інновацій створить стимули для розвитку цієї сфери: при умові, що держава подвоїть зусилля щодо розвитку інновацій і високих технологій, внесок бізнесу у цю галузь зросте у рази», - наголосив Голова Держінформнауки.

Він нагадав, що передові країни світу змагаються одна з одною у тому, яка з них забезпечить кращі умови для формування та розвитку інноваційної інфраструктури. Україна не може стояти осторонь цих процесів, тому Уряд, і Держінформнауки зокрема, ставить перед собою завдання створити такий сприятливий бізнес-клімат, що дозволить приватному капіталу інвестувати у вітчизняні інноваційні розробки.

версія для друку