українська російська англійська
Відмова від бланків проїзних документів щороку зекономить Укрзалізниці 18 млн. грн.
25.07.2013 | 15:54
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Відмова від бланків проїзних документів у результаті запровадження електронного квитка на усі поїзди внутрішнього сполучення, що заплановано здійснити до кінця 2013 року, принесе Укрзалізниці значну економію коштів. Про це повідомив заступник генерального директора Укрзалізниці Павло Чекалов.

«Із введенням електронних проїзних документів, завдяки відмові від бланків проїзних документів, у рік економитимемо 18 млн. грн.», – зазначив заступник генерального директора Укрзалізниці Павло Чекалов.

Він повідомив, що для зчитування інформації з електронних посадочних документів Укрзалізниця планує закупити близько 4 тис. мобільних терміналів контролю документів (МТКД).

«На сьогодні пристрої закуплені для дослідної експлуатації на поїзди Інтерсіті + ,  а загалом парк пасажирських вагонів становить близько 4 тис. і такий зчитувальний пристрій буде у кожному вагоні», – зазначив Павло Чекалов.

За його словами, термін експлуатації пристрою становить 10 років, і нині Укрзалізниця проводить моніторинг виробників зазначених МТКД, вже підготувала технічне завдання, згідно з яким буде підібраний виробник, який відповідає всім вимогам.

Як повідомлялося раніше, електронний залізничний квиток в Україні з 23 липня набув статусу розрахункового документа (фіскального чека), що закріплено спільним наказом Міністерства інфраструктури та Міністерства доходів і зборів «Про затвердження порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті», який набрав чинності з 9 липня 2013 року.

Електронні посадочні документи експериментально були введені на поїзди категорії Інтерсіті + і поїзд № 37/38 Київ – Донецьк з початку лютого поточного року. З початку дії послуги на вищевказані поїзди було реалізовано більше 59,3 тис. електронних проїзних документів.

Вже з 3 серпня електронні квитки почнуть продаватися у залізничних  касах із зазначенням QR-коду. Крім того, з 3 серпня продаж електронних квитків буде запроваджено на електропоїздах виробництва компаній Skoda на маршрутах Харків – Сімферополь – Харків, Донецьк – Сімферополь – Донецьк.

Із середини вересня до початку грудня 2013 року електронні квитки будуть введені на поїзди внутрішнього сполучення: № 12 Київ –Сімферополь, № 64 Київ – Харків, № 80 Київ – Дніпропетровськ, № 91 Київ – Львів та № 105 Київ – Одеса.

До кінця 2013 року електронні квитки будуть введені на всі поїзди внутрішнього сполучення (близько 120 пар поїздів).

версія для друку