українська російська англійська
В Одесі відкрили відділення денного перебування для дітей-інвалідів
09.09.2013 | 15:15
Прес-служба Урядового уповноваженого з прав інвалідів

В Одеському дитячому будинку-інтернаті 6 вересня 2013 року було урочисто відкрито відділення денного догляду для дітей-інвалідів. Стрічку нового відділення для дітей з обмеженими можливостями перерізали представник Урядового уповноваженого з прав інвалідів Світлана Корнієнко та директор Департаменту соціального захисту населення Одеської облдержадміністрації Ірина Маркевич.

З нагоди відкриття відділення денного перебування дітей-інвалідів завідуюча сектором із забезпечення роботи Урядового уповноваженого з прав інвалідів Світлана Корнієнко передала колективу, батькам та вихованцям інтернату вітання від Урядового уповноваженого з прав інвалідів Олексія Журавка.

«Користуючись нагодою, хочу висловити подяку всім, хто щоденно віддає частинку себе та піклується про дітей з обмеженими можливостями. Саме ви допомагаєте їм долати життєві труднощі та докладаєте максимум зусиль, аби обмежені можливості діток перетворити на повноцінне життя», – подякував Олексій Журавко.

Під час свого виступу Світлана Корнієнко також зазначила, що відкриття таких відділень надасть можливість значно поліпшити якість надання соціальних послуг для дітей-інвалідів. «Сьогодні необхідно повернути суспільство обличчям до дітей, аби всі побачили, що вони є і що їм потрібно допомагати», – сказала вона.

Основним напрямом діяльності відкритого відділення є надання фахових послуг з комплексної реабілітації одночасно для 25 дітей-інвалідів області. Сьогодні відділення поки що може прийняти лише 12 діток з обмеженими можливостями.

Групи комплектуються за віковими ознаками та з урахуванням стану здоров’я дитини, її фізичних та психічних вад розвитку. Так, у відділенні діють групи ранньої соціальної реабілітації для дітей-інвалідів віком від 3 до 6 років, соціальної реабілітації для дітей-інвалідів віком від 6 до 14 років та професійної орієнтації для дітей-інвалідів віком від 14 до 18 років. Протягом дня діти знаходяться під наглядом досвідчених вихователів та молодшого медичного персоналу. Заняття проводяться як у груповій, так і в індивідуальній формі. Розклад занять складається так, щоб дитина постійно змінювала вид діяльності.

У рамках робочої поїздки в Одеську область представниця Урядового уповноваженого з прав інвалідів також ознайомилася з діяльністю подібного відділення, яке нещодавно було відкрито в Білгород-Дністровському дитячому будинку-інтернаті.

версія для друку