українська російська англійська
Модернізація нафтохімічної галузі - невідкладне завдання, - Микола Азаров
11.09.2013 | 12:24
Департамент інформації і комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Модернізація нафтохімічної галузі – шлях до енергетичної незалежності. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 11 вересня 2013 року.

Глава Уряду зазначив, що серед найголовніших завдань програми активізації економіки базовим є завдання енергетичної незалежності та енергоефективності. Найчастіше українські підприємства істотно поступаються конкурентам саме через надмірну вартість енергоносіїв. Конкурентоспроможність вітчизняних товарів є заручницею несправедливого газового контракту з Росією. До речі, яскраво це демонструє саме хімічна галузь, де витрати на сировину і енергію складають дев’ять десятих собівартості.

Вартість енергоносіїв «з’їдає» кошти, які можна було б витратити на модернізацію і розвиток виробництва.

Так само надмірне вивізне мито на російську нафту підриває рентабельність нафтопереробки. Останніми роками власники зупинили роботу Херсонського, Одеського, Надвірнянського, Дрогобицького і Лисичанського нафтопереробних заводів. Низька глибина переробки нафти на вітчизняних заводах та неприйнятно малий, у порівнянні з сучасними технологіями, вихід світлих нафтопродуктів не забезпечують рентабельну роботу на дуже дорогій російській нафті. Так само неможлива рентабельна робота хімічних підприємств на дуже дорогому російському газі.

«Такий стан базової галузі промисловості – це абсолютно неприйнятний ризик для нашої країни. Президент України поставив перед Урядом чітке завдання: технологічну відсталість нафтохімічної галузі треба ліквідувати, постачання енергоносіїв – ефективно диверсифікувати», - наголосив Микола Азаров.

Тому стратегічним напрямом Програми активізації економіки на 2013-2014 роки і, більше того, на десятиріччя вперед є: глибока модернізація виробництва у нафтохімічній галузі, нарощування власного видобутку вуглеводневої сировини та укладення довготермінових угод на постачання вуглеводнів з державами – провідними експортерами нафти і газу.

За словами Миколи Азарова, масштаби цієї роботи такі, що доступних бюджетних капіталовкладень, вочевидь, недостатньо. Тож сконцентруватися необхідно на створенні привабливих умов для залучення у нафтогазову галузь стратегічних інвесторів.

Всі відповідні заходи передбачені в Енергетичній стратегії України на період до 2030 року, яку Уряд схвалив 24 липня 2013 р. Микола Азаров наголосив, що Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко та Міністр енергетики  і вугільної промисловості Едуард Ставицький повинні організувати виконання стратегії, пропонувати практичні рішення Уряду в першу чергу щодо стимулювання інвестиційної діяльності в нафтогазовій галузі.

 

версія для друку