українська російська англійська
"Shell" зацікавлена у видобутку газу з виснажених родовищ
12.09.2013 | 16:16
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Компанія «Royal Dutch Shell» зацікавлена видобувати газ із виснажених українських родовищ та таких, які вважалися неперспективними і малоефективними. Про це повідомив виконавчий директор з питань міжнародної розвідки та видобування концерну «Royal Dutch Shell» Ендрю Браун під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим.

Також під час зустрічі була проведена презентація найсучасніших технологій компанії, які дозволяють видобувати залишки газу із родовищ, які розроблялися уже раніше, та з невеликих родовищ за допомогою мобільних комплексів, які дозволяють на 50% скоротити витрати при видобутку газу.

«Звичайно, ми зацікавлені у застосування в Україні цих найсучасніших технологій. Ми впевнені, що на наших родовищах вони дадуть хороший результат», - сказав Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Він нагадав, що раніше Україна щорічно видобувала до 40 млрд. кубометрів газу, тому в нашій державі є такі родовища, видобуток газу на яких можна відновити.

«Давайте приступимо до вивчення цього питання в Україні», - зазначив Глава українського Уряду.

У свою чергу Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький зазначив, що він уже отримав від Прем’єр-міністра України доручення щодо підготовки першого експерименту на одному із виснажених газових родовищ: спільно з компанією «Royal Dutch Shell» провести аналіз ситуації та про результати доповісти Уряду.

«Новітні технології, які застосовує компанія «Shell», дають можливість збільшити приблизно на 30-40% обсяги видобутку газу на родовищах, де йде видобуток і де уже був видобуток», – наголосив Е.Ставицький.

версія для друку