українська російська англійська
Голова Держінформнауки переконаний, що потужні освітні IT-центри будуть засновані у найбільших містах України
27.09.2013 | 17:04
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко переконаний, що уже невдовзі потужні міжкорпоративні освітні IT-центри будуть засновані в інших великих містах України. Про це він заявив під час урочистостей з нагоди офіційного відкриття в Києві BIONIC University.

«Упевнений, що подібні інноваційні навчальні центри найближчим часом з’являться в інших містах України, які мають сильні традиції підготовки ІТ-спеціалістів – у Харкові, Донецьку, Львові, Дніпропетровську», - зазначив В.Семиноженко.

Він підкреслив, що його переконання базується на окреслених Кабінетом Міністрів цілях і завданнях щодо розвитку галузі: саме в цих містах, згідно з планами Уряду, будуть створені так звані технополіси, обов’язковою складовою яких є учбові заклади, подібні BIONIC University.

За словами Голови Держінформнауки, свого часу таким шляхом пішли країни, яким вдалося здійснити стрибок із третього до п’ятого технологічного укладу. Їхній рецепт успіху – ставка на «точки зростання» економіки, створення передових освітніх центрів, венчурне фінансування та цілеспрямована державна підтримка.

«Чи спроможна Україна вирішити ці завдання? У нас немає іншої альтернативи! Зміцнити власні позиції у сучасному світі можливо лише за рахунок якісного зростання, - заявив Володимир Семиноженко. - Відкриття BIONIC University доводить, що ми на правильному шляху».

Довідково

BIONIC University - освітня ініціатива українського інноваційного парку BIONIC Hill.

Місія BIONIC University – формувати еліту професіоналів для IT-бізнесу в Україні. Університет зможе забезпечити зменшення відтоку талановитих спеціалістів за кордон, сприяння переходу від аутсорсингової до продуктової моделі розвитку IT-бізнесу, технологічну модернізацію національної економіки, збільшення ВВП та наповнення державного бюджету.

Партнерами університету вже стали Infopulse, Cisco, HP, Ciklum, Luxoft, Art-Master. Сьогодні заклад працює на базі Києво-Могилянської академії, яка є головним освітнім партнером BIONIC University. Після відкриття першої черги BIONIC Hill у 2015 році Університет переїде на територію інноваційного парку у власну будівлю.

BIONIC Hill - перший український інноваційний парк, в основу якого закладена концепція «Працюй - Вчися - Живи - Відпочивай». Проект передбачає створення умов для високотехнологічного бізнесу і комфортного життя. У парку будуть працювати провідні українські та міжнародні компанії, ключовими спеціалізаціями яких є IT, біотехнології та енергозбереження. Реалізація проекту дозволить забезпечити 35 тис. робочих місць.

BIONIC Hill розташований на місці колишніх військових складів у Святошинському районі Києва неподалік від смт Коцюбинське. Загальна територія парку становить 147 га , де планується побудувати понад 900 тис. кв. м. будівель і споруд. Інфраструктура проекту включає сучасні науково-дослідні і бізнес-центри, лабораторії і наукоємне виробництво. Завершення будівництва заплановано на 2020 рік. Проект реалізується за підтримки Держінвестпроекту, КМДА та Держінформнауки. Він є складовою національного проекту "Технополіс" і відповідає стратегічним пріоритетним напрямам інноваційної діяльності в Україні, а також Стратегії розвитку Києва до 2025 року.

 

 

 

 

 

версія для друку