українська російська англійська
11 жовтня Україна отримає висновок Венеціанської комісії щодо внесення змін до виборчого законодавства
03.10.2013 | 18:21
Прес-служба Міністерства юстиції

11 жовтня Україна отримає спільний висновок Венеціанської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ щодо змін до законодавства про вибори народних депутатів, які запропонувало Міністерство юстиції ще в липні цього року. Про це повідомила Міністр юстиції України Олена Лукаш під час засідання третього круглого столу на тему: «Обговорення рекомендацій Венеціанської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ щодо перегляду положень Закону України «Про вибори народних депутатів України», який відбувся 3 жовтня 2013 року у Києві.

«Отримавши цей висновок, ми зможемо невідкладно реалізувати і запропонувати українському Парламенту прийняти зміни до виборчого законодавства», - наголосила Олена Лукаш

 Міністр юстиції висловила подяку експертам Венеціанської комісії та Бюро демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ за надання Мін’юсту вкрай важливої експертної допомоги і підтримки у цьому напрямку.

«Ініціатива Міністерства юстиції щодо проведення круглих столів була схвально сприйнята та підтримана парламентарями, представниками громадянського суспільства та нашими європейськими партнерами, - зазначила вона.

Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські схвально оцінив під час засідання круглого столу дії Міністерства юстиції України щодо публічного обговорення рекомендацій Венеціанської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ щодо змін виборчого законодавства, акцентувавши увагу на прозорості та відкритості процесу обговорення і залучення до цього широкого кола громадськості. «Ми бачимо, як Міністерство юстиції України відкрито оприлюднює на своєму сайті повну стенограму таких засідань, і це похвально», - зазначив він.

Учасники круглого столу - представники влади, опозиції, експерти, науковці -  під час обговорення  висловили одностайність щодо неможливості передачі від Центральної виборчої комісії до окружних виборчих комісій функцій з реєстрації кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах та пов’язаного з ним затвердження тексту виборчого бюлетеню для голосування в таких округах.

Під час дискусій наголошувалось, що рекомендації міжнародних експертів повинні враховувати особливості вітчизняного виборчого процесу.

«Впевнена, що сьогоднішня дискусія допоможе нам не лише виробити узгоджену позицію стосовно подальших змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України», але й продовжить відкрите та фахове спілкування Міністерства юстиції з громадськістю», - підкреслила Міністр юстиції Олена Лукаш.

Міністерство юстиції України продовжує роботу над вдосконаленням виборчого законодавства.

 

версія для друку