українська російська англійська
Раїса Богатирьова: Усі фахівці-професіонали повинні залишитись працювати у системі
05.10.2013 | 11:06
Прес-служба Міністертсва охорони здоров'я

У МОЗ України відбулася розширена Колегія, у ході якої було розглянуто питання реформування Державної санітарно-епідемологічної служби України та стан готовності до сезону можливого підвищення захворюваності на гострі респіраторні вірусні захворювання.

Зі вступним словом до учасників заходу звернулась Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова. Вона зазначила, що Президентом України було визначено функції Державної санітарно-епідеміологічної служби України, суть яких полягає у профілактиці інфекційних хвороб, масових неінфекційних та професійних захворювань, радіаційних уражень, запобіганні шкідливому впливу на стан здоров'я і життя людини факторів середовища життєдіяльності.

«Державна санітарно-епідеміологічна служба на сьогодні є ключовим органом, який повинен забезпечувати реалізацію профілактичного напряму медицини та бути аналогом системи громадського здоров’я розвинутих країн світу. Значимим є те, що цей етап Держсанепідслужби співпав з процесом реалізації в країні завдань Президента України Віктора Януковича, визначених у Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», та з процесом реформування системи медичного обслуговування громадян України. Усі ми розуміємо, що такий великий масштаб реформ медичної галузі – це додаткове навантаження для держави, насамперед щодо ресурсного забезпечення. Ми розуміємо також і те, що нова, сучасна структура служби вплинула на кадровий потенціал, і навіть «відкоригувала» подальшу долю фахівців Держсанепідслужби. Проте, усі фахівці-професіонали повинні залишитись працювати у системі – це моя, як Міністра, незмінна позиція», - наголосила Раїса Богатирьова.

За її словами, вже відпрацьовано деякі непрості завдання організаційно-структурної реорганізації: створено та укомплектовано територіальні органи та лабораторні центри Держсанепідслужби України, на функціонування територіальних управлінь та лабораторних центрів окремими статтями Державного бюджету виділено відповідне фінансування, здійснені необхідні кроки до уніфікації дозвільних процедур та проведення перевірок з урахуванням орієнтованих підходів.

За результатами засідання Колегії були прийняті відповідні рішення.

 

версія для друку