українська російська англійська
О. Вілкул: Майже через 13 тисяч відділень Укрпошти громадяни можуть оформити субсидію, пенсію, соцдопомогу та інше
09.10.2013 | 17:04
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул привітав працівників Укрпошти з Всесвітнім днем пошти.

«Уряд реалізує низку соціально орієнтованих проектів. Завдяки цьому, наприклад, майже через 13 тисяч відділень Укрпошти громадяни можуть оформити субсидію, пенсію, соціальну допомогу та інше. Це реальний приклад спрощення отримання громадянами адміністративних послуг», - сказав Олександр Вілкул під час урочистих зборів, присвячених Всесвітньому дню пошти.

Проект, який реалізує Уряд з Укрпоштою, розроблений на основі кращого британського досвіду.

Віце-прем'єр-міністр зазначив, що робота з підвищення сервісу для громадян триває. Уряд поставив завдання: до кінця року підключити до реалізації цього проекту вже всі 13 265 відділень Укрпошти. Нагадаємо, що станом на 1 січня 2013 року в проекті брало участь всього 11 відділень зв'язку.

За завданням Віце-прем'єр-міністра Олександра Вілкула, який координує реалізацію цього проекту, розроблений уніфікований перелік таких послуг, що постійно розширюється.

Цей проект має особливе значення для мешканців сільської місцевості та віддалених населених пунктів. Для того, щоб оформити адмінпослугу їм не потрібно їхати до райцентру. Необхідно просто звернутися до найближчого відділення поштового зв’язку або викликати додому листоношу. Працівники Укрпошти допоможуть оформити всі необхідні документи та відправлять їх у відповідні державні інстанції.

Під час урочистих зборів, на яких були присутні близько 500 поштовиків зі всієї України, Віце-прем'єр-міністр кращим працівникам вручив державні відзнаки.

«Я дякую всім працівникам Укрпошти за таку важливу для людей роботу. Ви робите послуги якісними та доступними. Реалізація проекту щодо спрощення доступу до адміністративних послуг – це ще один важливий крок нашої країни на шляху до впровадження європейських стандартів роботи держави. Надання адмінпослуг надало нового імпульсу для розвитку поштової галузі та створенні кваліфікованих робочих місць. Якщо раніше пошта займалася «фізичною доставкою» вантажів та повідомлень, то сьогодні вона ще й займається логістикою сервісів, «фізично» наближуючи послуги держави до її громадян», - сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем'єр-міністр зазначив, що Уряд ставить перед Укрпоштою важливі завдання. Це стосується, в тому числі, розширення асортименту поштових послуг та створення нових сервісів.

На заході в рамках традиційного проекту «Мій вибір – пошта» відбулася офіційна церемонія посвяти нового покоління поштовиків – молоді, яка в цьому році закінчила навчальні заклади зв’язку.

«Ви обрали відповідальну професію. Бажаю вам отримати цінний досвід роботи, яким володіють ваші колеги, впевнено рухатися обраним шляхом та реалізувати себе як у професії, так і в житті. Упевнений, ви впораєтеся з цим. Завжди пам'ятайте загальну формулу успіху. Головним в будь-якому процесі є інтереси громадянина. І всі проекти мають бути спрямовані на це», - сказав Віце-прем'єр-міністр у зверненні до молодих працівників.

Зі святом поштовиків також привітав генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Костянтин Кривенко.

«Укрпошта сьогодні перебуває у стадії реформування та впровадження інновацій. Саме завдяки злагодженій та старанній роботі колективу Укрпошта має можливість для активного розвитку та вдосконалення. Віддана праця поштовиків на користь підприємства є надійною запорукою майбутнього розвитку галузі поштового зв’язку», – сказав він.

Довідково

Уніфікований перелік адміністративних послуг, до яких можна отримати спрощений доступ через відділення Укрпошти

 

Послуги управління праці та соціального захисту населення

1.           Призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим особам та малозабезпеченим сім'ям.

2.           Надання одноразової матеріальної допомоги.

3.           Призначення державної соціальної допомоги по вагітності і пологах.

4.           Призначення державної соціальної допомоги при народжені дитини.

5.           Призначення державної соціальної допомоги по догляду за дитиною віком до трьох років.

6.  Надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам.

 

7.           Призначення державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

8.           Призначення державної соціальної допомоги на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням.

9.           Призначення державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям.

10.          Призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам.

11.          Призначення державної соціальної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання яких невідоме.

12.          Призначення державної соціальної допомоги у зв’язку з витратами, зумовленими похованням.

13.          Виплата компенсації на придбання твердого палива та скрапленого газу.

14.          Призначення та виплата житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово–комунальних послуг та придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

15.          Виплата компенсації за невикористані путівки на санаторно-курортне лікування та оздоровлення інвалідам та деяким категоріям громадян.

16.          Призначення одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

17.          Встановлення статусів та видача посвідчень «Учасник війни», «Інвалід війни», «Жертва нацистських переслідувань», «Дитина війни».

18.          Встановлення статусу громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  та видача посвідчення. 

19.          Встановлення статусу та видача посвідчень «Батьків та дитини з багатодітної сім'ї».

20.          Встановлення статусу та видача посвідчень «Ветеран праці».

 

Послуги Пенсійного фонду України

21.          Видача довідки про доходи (розмір пенсії).

 

Послуги Державної реєстраційної служби України

22.          Проставлення апостіля на офіційних документах.

23.          Державна реєстрація фізичної особи, яка має намір стати підприємцем.

24.          Державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу – підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

25.          Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем (за рішенням підприємця; у разі його смерті, оголошення померлим або визнання безвісно відсутнім; за судовим рішенням, що не пов`язано з банкрутством підприємця).

26.          Державна реєстрація юридичної особи.

27.          Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті її реорганізації (ліквідації, а також злиття, приєднання, поділу чи перетворення).

28.          Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи.

29.          Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

30. Видача довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

версія для друку