українська російська англійська
Підписання Угоди з ЄС про "Відкрите небо" сприятиме зниженню ціни на авіаквитки, - О.Вілкул
18.10.2013 | 12:15
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул відкрив в Харкові один з найсучасніших у Східній Європі Центр керування повітряним рухом.

«Уряд веде системну роботу щодо підписання Угоди з Євросоюзом про «Відкрите небо» та формування спільного авіаційного простору з ЄС. У рамках цього особлива увага приділяється підвищенню безпеки польотів. Сьогодні ми відкрили один з найсучасніших не лише в Україні, а й у всій Східній Європі новий Центр керування повітряним рухом (державного підприємства «Украерорух») в аеропорту «Харків». До складу Центру входить унікальна аеродромна диспетчерська вишка (АДВ) та аеродромний диспетчерський центр (АДЦ). Крім підвищення безпеки, Центр керування може збільшити пропускну спроможність аеропорту за рахунок появи у диспетчерів нових можливостей для пришвидшення руху повітряних суден по аеродрому. Це вже четвертий сучасний Центр керування повітряним рухом в Україні (після Дніпропетровська, Сімферополя, Донецька)», - сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що «Відкрите небо» дозволить залучити максимальну кількість авіакомпаній до роботи на ринку як внутрішніх, так і зовнішніх перевезень України, що сприятиме створенню нових робочих місць та зниженню цін на авіаквитки.

«Створення нових можливостей в аеропорту є важливою складовою розвитку Харкова як сучасного європейського міста. Це розширить його туристичні можливості та посилить зв’язки з аеропортами України та інших країн», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Зараз у місті із використанням механізму державно-приватного партнерства будується нова мультифункціональна арена в рамках підготовки до Євробаскету-2015, а також – універсальний спортивний тренувальний комплекс, на базі якого буде створена дитячо-юнацька спортивна школа. Це дозволить проводити в Харкові свята спорту міжнародного рівня, масштабні культурно-масові заходи.

Висота нової аеродромно-диспетчерської вишки, яка входить до складу Центру керування повітряним рухом (Украерорух) в аеропорту «Харків», – 45 метрів. Вона є другою за цим параметром в Україні (після Донецької – 51 м). Але це єдина в країні вишка, кабіна якої (верхня частина) складається з шістнадцяти граней. Це наближує її форму до кола, що забезпечує диспетчерам огляд льотного поля в 360 градусів. Це дозволяє їм відстежувати рух повітряних судів не тільки по приладах, але й візуально, щоб контролювати всі перони, злітно-посадочні смуги, руліжні доріжки та повітряний простір навколо аеродрому. Також на вишці створена підвищена шумоізоляція, що сприяє більшої сконцентрованості і уважності диспетчерів.

«Символічно що урочисте відкриття Центру керування повітряним рухом відбувається напередодні Міжнародного дня авіадиспетчера. Тому прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята фахівців, які щодня відповідають за безпеку повітряного руху в українському небі», - сказав Олександр Вілкул.

Довідково

За останні 4 роки в Україні побудовано 3 аеродромні диспетчерські вишки – в Сімферополі (2010р) та Донецьку (2012р), Харкові (2013р). На завершальному етапі – будівництво вишки в аеропорту «Київ» (Жуляни), а також реконструкція вишки та будівництво Центру керування повітряним рухом у Львові. А також введено в експлуатацію 5 сучасних аеродромних радіолокаторів в у Борисполі, Львові, Сімферополі, Одесі та Дніпропетровську, модернізовано 4 автоматизовані системи керування повітряним рухом – у Борисполі, Донецьку, Харкові та Львові. За інформацією Украероруху до 2017 року планується будівництво нових аеродромно-диспетчерських вишок в аеропортах «Дніпропетровськ», «Бориспіль» (Київ) та «Одеса».

Також серед аеронавігаційних об’єктів, збудованих протягом останніх років в Україні – мобільні вишки у Львові та Харкові, 4 метеорадіолокатори нового покоління у Харкові, Львові, Донецьку і Сімферополі - для ефективного цілодобового стеження за погодними явищами у повітряному просторі. Для підвищення кваліфікації диспетчерів у сертифікаційному центрі Украероруху встановлено тривимірний диспетчерський тренажер «3D - Tower».

Продовжується співпраця з ЄБРР та ЄІБ у спільному проекті модернізації аеронавігаційної системи України (вартість - більше 100 млн. євро). Завдяки вжитим Урядом заходам щодо розвитку авіаційної галузі у вересні Україна отримала першу категорію безпеки Федеральної авіаційної адміністрації США (FAA). Відтепер українські авіаперевізники зможуть розширити географію польотів до США. До того ж завдяки першій категорії спрощується і отримання права на польоти в Канаду, Австралію і Японію. Також результатом системної роботи є те, що цього року на 6% зріс пасажиропотік через українські аеропорти.

 

 

версія для друку