українська російська англійська
Внесено зміни до переліку населених пунктів зі статусом гірських
21.10.2013 | 09:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Внесено зміни до переліку населених пунктів зі статусом гірських. Відповідну постанову прийнято на засіданні Уряду 17 жовтня 2013 року.

У цьому нормативно-правовому акті йдеться про Рожнятівський район Івано-Франківської області. На сьогодні на його території  статус гірських відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» надано 39 територіально-адміністративним одиницям (76,5% до загальної кількості). Разом з тим складні природно-кліматичні умови, нерозвинуті дорожньо-транспортна інфраструктура та система соціально-побутового обслуговування населення однаково впливають на рівень життя мешканців населених пунктів, яким такого статусу не надано. Це призводить до зростання соціальної напруги між жителями розміщених поруч населених пунктів зі статусом гірських і тих, котрі його не отримали, що породжує численні скарги.

Необхідність прийняття постанови зумовлена змінами, що відбулися за період від прийняття постанови від 11.08 1995 року № 647 «Про перелік населених пунктів, яким надається статус гірських», внаслідок яких окремі населені пункти Рожнятівського району (смт Рожнятів, села Креховичі, Полісся, селище Черепина) можуть бути віднесені до категорії гірських.

Зокрема, у смт Рожнятів кількість населення, що живе на висоті 400 м і вище над рівнем моря, становить 35% від загального їх числа. Аналогічні процеси відбуваються і в с. Креховичі, внаслідок чого чисельність населення, яке проживає на висоті 400 м і вище над рівнем моря, збільшилась до 34%. Подібна ситуація склалася і щодо селища Черепина: усі його мешканці (74 особи) проживають на висоті 500 м над рівнем моря і вище.

Метою прийняття постанови є встановлення правових основ забезпечення державної підтримки розвитку гірських територій, зокрема її соціальної складової. Це стосується передусім особливостей оплати праці та надання соціальної допомоги громадянам, які проживають у гірській місцевості.

Віднесення окремих населених пунктів Рожнятівського району до категорії гірських надасть їх мешканцям можливість отримувати передбачені Законом України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» надбавки до заробітної плати, пенсій, всіх видів державної матеріальної допомоги, що приведе до покращення їх соціального захисту і умов життєдіяльності.

 

версія для друку