українська російська англійська
Підписано Угоду між Україною та Чехією про військові поховання
21.10.2013 | 16:25
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем'єр-міністр, голова Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій Олександр Вілкул та Міністр оборони Чеської Республіки Властіміл Піцек підписали угоду про військові поховання.

«Європейські цінності полягають у повазі до минулого та примиренні. Україна та Чехія мають різні моменти у спільній історії. Сьогодні ми підписали з Міністром оборони Чеської Республіки Властімілом Піцеком угоду про військові поховання. Зроблено важливий крок до спільного майбутнього, заснованого на взаємоповазі та мирі», - сказав Олександр Вілкул.

Угодою передбачено проведення робіт з упорядкування військових поховань, зокрема, реконструкції, благоустрою та реставрації меморіальних споруд.

Також буде забезпечено обмін інформацією щодо поховань та актуалізації списків жертв воєн та політичних репресій. Створення єдиної системи обміну інформацією сприятиме увічненню пам'яті загиблих, а головне, допоможе їхнім родичам у пошуках місць загибелі та похованні своїх батьків та дідів. 

 

версія для друку