українська російська англійська
Уряд залучає інвестиції у розвиток портової галузі на умовах державно-приватного партнерства, - О.Вілкул
22.10.2013 | 14:04
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Для створення робочих місць і підвищення соціальних стандартів для працівників портової галузі Уряд залучає інвестиції в розвиток галузі на умовах державно-приватного партнерства. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул під час наради з розвитку провідних портів Одеської області (Одеського, Іллічівського та морського порту «Південний»), яка відбулася в Одеському морському порту під його керівництвом 22 жовтня.

У нараді взяли участь заступник Міністра інфраструктури Дмитро Демидович, Голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук, Голова ДП «Адміністрація морських портів України» Юрій Васьков, Голова профспілки працівників морського транспорту Одеського морського порту Володимир Зайков, начальники адміністрацій Одеського, Іллічівського та морського порту «Південний», директори державних морських торгових портів.

У ході наради начальники адміністрацій представили Віце-прем'єр-міністру програми розвитку морських портів.

«Стратегія розвитку портів передбачає модернізацію і збільшення потужностей з урахуванням потреб національної економіки, а також експортних і транзитних перевезень, у тому числі, в рамках інтеграційних об'єднань. Фінансування має здійснюватися на підставі державно-приватного партнерства. Це є основою для створення нових робочих місць та забезпечення високих соціальних стандартів для працівників галузі», - сказав Олександр Вілкул.

Зокрема, згідно з планом розвитку Одеського морського порту планується реалізація цілого ряду інвестиційних проектів, у тому числі будівництво зерноперевантажувального комплексу спільно з компанією «Бруклін-Київ», реалізація проектів компаній «ГПК-Україна», «Олімпекс Купе» та інших партнерів порту.

«Наступного року буде закінчено будівництво нового контейнерного терміналу, співінвестором якого виступила компанія «ГПК-Україна». Термінал має шанси стати найбільшим на Чорному морі» , - зазначив у своєму виступі начальник Одеського морського порту Михайло Соколов.

Начальник адміністрації морського порту «Південний» Максим Широков презентував проект розвитку, в якому беруть участь всі великі підприємства, які ведуть діяльність на території порту та акваторії.

У результаті реалізації масштабних днопоглиблювальних робіт, які ведуться в порту, «Південний» стане найбільш глибоководним портом у басейні Чорного моря. Вже сьогодні у південно-західній частині акваторії порту закінчуються роботи з реконструкції підхідного каналу для забезпечення безпечного підходу суден дедвейтом 200 тис. тонн.

«Після закінчення всіх робіт порт зможе обробляти судна типу Capesize біля причалу, що виключить необхідність їх дозавантаження на рейді. Самі роботи з днопоглиблення - це консолідоване бажання клієнтури, стивідорних компаній, які пов'язані з морським портом «Південний», і вимоги часу. Це частина роботи, яку бере на себе АМПУ», - підкреслив начальник адміністрації морського порту «Південний» Максим Широков.

Згідно з планами розвитку Іллічівського морського порту, озвученими начальником Олексієм Кошелєвим, незабаром будуть розпочаті роботи з днопоглиблення операційної акваторії. З низкою великих компаній підписані протоколи про наміри участі в концесійних конкурсах.

«Прийнято рішення розбити програму з днопоглиблення порту на кілька етапів залежно від готовності берегової інфраструктури» , - прокоментував плани порту Олексій Кошелєв.

Всього капітальні інвестиції в рамках державно-приватного партнерства на 25 років в три порти Одеської області можуть скласти до 70 млрд. гривень.

Нагадаємо, плани розвитку морських портів складені на основі планів розвитку терміналів усіх форм власності, які здійснюють діяльність у межах морського порту. Всі плани розвитку були представлені на нарадах Рад морських портів за участю представників приватних стивідорних компаній, лідерів профспілкових організацій, представників трудових колективів портів та органів місцевого самоврядування.

Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул підкреслив необхідність застосування провідного світового та європейського досвіду при реформуванні портів, а також при формуванні та реалізації стратегії розвитку вітчизняного морегосподарського комплексу.

За підсумками наради Віце-прем'єр-міністр дав доручення для вирішення цілого ряду найважливіших питань реформування морських портів, створення робочих місць, оптимізації процедур залучення інвестицій, у тому числі щодо процедур відведення землі, реєстрації об'єктів нерухомості, концесійних процедур, технологій оформлення вантажів, створення вільних економічних зон у портах.

 

версія для друку