українська російська англійська
У Дніпропетровську буде спільний проект з NASA, - О.Вілкул
30.10.2013 | 16:24
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Майбутнє України - за високими технологіями. І відкриття центру інноваційних технологій «Парк ракет» у Дніпропетровську - це з одного боку данину пам'яті нашим ракетобудівникам, але з іншого боку - це інвестиції в молодь, в майбутнє української науки. Ми робимо такі проекти для того, щоб у нас були нові Янгелі, Конюхови, Макаров, і вони будуть підкорювати космічні висоти. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул в ефірі радіо «Ера».

«На території парку створено музейний комплекс, експозиції якого дозволять дізнатися про історію освоєння космосу, розвитку ракетобудування, сучасні технології. Зараз ведуться переговори з NASA, і, я думаю, що буде зроблена спільна з ними експозиція. У тому числі - навчальні програми для молоді», - зазначив він.

Олександр Вілкул відзначив значення досягнень дніпропетровських ракетників у розвитку країни: «Космос буває не тільки військовий, але і мирний. І сьогодні завдяки «Південмашу» і КБ «Південне», Україна входить до сімки космічних держав світу з повним циклом виробництва».

«Дніпропетровськ, у якому вироблялися ракети і для космосу, і для оборонного комплексу Радянського Союзу, дуже багато років був закритим містом. Учора ми відкрили Парк ракет. У ньому можна побачити не копії, а справжні ракети. І разом з цим ми відкрили місто, завдяки якому Україна є космічною державою.

Можу сказати, що за 70 років КБ «Південне» і «Південмаш» спроектували і створили чотири покоління ракет, 72 типи космічних апаратів і понад 400 супутників. І Сучасний Дніпропетровськ теж залишається центром ракетобудування, де успішно реалізується спільний проект з Бразилією - базою для нього є наша дніпропетровська ракета «Циклон-4».

Окрасою парку, звичайно, є ракети, які створені в у різні роки на «Південмаші». Зокрема, встановлена ракета 8К11 - це одна з перших радянських балістичних ракет. Її виробництво було засноване на початку 50-х років. До речі, можу сказати, що її прототипом була німецька ФАУ-2. Ще одна ракета - це 8К99, як її називали американці «Irоn Mаiden» - це перша ракета з мобільним стартом, ракета розміщувалася на транспортному пусковому контейнері на гусеничному ходу. Ну і звичайно, найвища - понад 40 метрів - це ракета «Циклон», триступенева ракета, легкого класу для запуску космічних апаратів різного призначення. Вона зараз використовується в нашому проекті з бразильцями», - зазначив Олександр Вілкул.

 

версія для друку