українська російська англійська
На Херсонщині планується відкрити 52 амбулаторії
25.11.2013 | 11:50
Херсонська ОДА

За роки реформування медичної галузі у Херсонській області не скорочено ні одного закладу та не звільнено ні одного медичного працівника. Навпаки, медична галузь розширює спектр своїх послуг та збільшується кількість відповідних закладів.

«Зокрема, на Херсонщині планується відкрити 52 амбулаторії шляхом реорганізації фельдшерсько-акушерських пунктів у населених пунктах з кількістю мешканців більше 1000 осіб», - доповів директор департаменту охорони здоров’я Віктор Короленко під час обласної селекторної наради, яку провів голова облдержадміністрації Микола Костяк, за участі голови обради Віктора Пелиха. 

За його словами, станом на 25 листопада поточного року отримали ліцензії на медичну практику Білозерський, Бериславський, Каховський та Генічеський центри первинної медико-санітарної допомоги. «Наразі необхідний пакет документів для отримання ліцензії підготовлено та направлено до МОЗ України Новотроїцьким і Цюрупинський ЦПМСД та проводиться робота по його підготовці Великоолександрівським, Великолепетиським, Верхньорогачицьким, Скадовським, Високопільським, Чаплинський та мова Каховка», - зазначив Віктор Короленко.

Відповідно до цього, Микола Костяк доручив головам районних державних адміністрацій та міським головам вжити невідкладних заходів щодо прискорення формування та направлення до Міністерства охорони здоров’я України пакета документів для отримання центрами первинної медико-санітарної допомоги ліцензії на медичну практику на відповідній адміністративній території.

Крім того, у своїй доповіді директор департаменту звернув увагу на важливий ресурс сфери охорони здоров’я – кадрове забезпечення. Так, на існуючу кількість населення регіону оптимальна потреба у сімейних лікарях становить 513 штатних одиниць. Сьогодні ж в області 214,24 штатних посад лікарів ЗПСМ, на яких працює 145 фізичних осіб Дефіцит необхідних лікарів становить 368 осіб.

«Загалом укомплектованість первинної ланки надання медичної допомоги лікарям становить 69,8%, середнім медичним персоналом – 89,5%», - зазначив Віктор Короленко.

 Довідково

В області створено 22 центри первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких ввійшли дільничні лікарні (реорганізовані в лікарські амбулаторії), лікарські амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти. Крім того, сьогодні в регіоні функціонує 144 лікарські амбулаторії у складі центрів первинної медико-санітарної допомоги.

версія для друку