українська російська англійська
У Ковелі ввели в експлуатацію житловий будинок, який зводили з 2007 року, - Г.Темник
10.12.2013 | 16:44
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У Ковелі Волинської області ввели в експлуатацію І чергу будівництва житлового будинку, побудованого в рамках програми надання пільгових довготермінових кредитів на будівництво житла для молодих сімей. Тридцяти новоселам, серед яких освітяни, держслужбовці, молодь, які придбали житло у цьому будинку за підтримки держави, вручив сертифікати на квартири Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

Міністр привітав новоселів від імені Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула. Він зазначив, що в цьому році в країні вдалося активізувати житлове будівництво і надати новий імпульс розвитку державних житлових програм. Зокрема, цього року вже укладено договори з 4471 родиною. Це на 10% більше, ніж за весь 2012 рік (4039 договорів). Загалом з 2010 року завдяки державній підтримці близько 13 тисяч українських сімей вже отримали довгоочікуване житло. Це – педагоги, медики, військові, працівники бюджетної сфери та молоді сім'ї.

«Олександр Вілкул цього року поставив завдання: не тільки активізувати роботу із створення нових будинків в рамках державних програм доступного житла, але й вирішити проблемні питання з будівництвом будинків, які виникли в 2007 та 2008 роках у зв’язку з шахрайськими діями забудовників. І держава виділила кошти на добудову будинків. Сьогодні ми відкриваємо І чергу житлового будинку в Ковелі Волинської області. Також кошти виділені на добудову проблемних будинків в Житомирі, Луганську, Одесі та Хмельницькому. Люди отримують довгоочікуване житло. Держава турбується про громадян», - сказав Геннадій Темник.

Він звернув увагу керівників місцевої влади на те, що Олександром Вілкулом поставлено завдання: окрім забезпечення людей житлом, створити комфортні умови для їх проживання. Це стосується якісного благоустрою території, наявності дитячих майданчиків, зон відпочинку, а також належної системи транспортного забезпечення. Будівництво повинно проводитись з урахуванням наявності місць у дитячих садочках, школах, медичних установах. «Усі ці питання мають бути опрацьовані та вирішені для того, щоб люди почували себе комфортно», - сказав Геннадій Темник.

Іван Салівончик, власник квартири у новозбудованому будинку в Ковелі, подякував за те, що Уряд допоміг завершити зведення будинку.

«Шість років ми чекали цього дня. Були ті, хто вже й надію втратив, що зможе коли-небудь оселитися в цьому будинку. Сьогодні ми остаточно переконалися, що не самі, що нас підтримують. Тому величезне спасибі і Уряду, і особисто Віце-прем’єр-міністру Олександру Вілкулу, який нам пообіцяв, що будинок буде завершений і свого слова дотримав», - сказав Іван Салівончик.

У цей день очільник Мінрегіону також взяв участь в урочистому введенні в експлуатацію житлового будинку в Луцьку, де вручив новоселам сертифікати на квартири. 44 сім’ї придбали житло у цьому будинку за підтримки держави. Зокрема, 24 родини отримали житло за програмою «30% на 70%», коли 30% вартості житла сплачує держава, а 70% - громадянин; 16 родин – за програмою «Здешевлення вартості іпотечних кредитів» (кредитна ставка не більше 16%, з яких 13% компенсує держава); 4 родини скористалися програмою пільгового кредитування молодих сімей на придбання  житла (відсоткова ставка – 3%, термін повернення кредиту – до 30 років).

Геннадій Темник зазначив, що завдяки соціальній ініціативі Президента України «Доступне житло» кожен, хто потребує покращення житлових умов, може вирішити це питання, ставши учасником однієї з державних житлових програм.

«Для нас важливо, щоб кожен, хто потребує допомоги держави у вирішенні його житлових питань, таку допомогу отримав», - підкреслив Геннадій Темник.

Довідково

У серпні 2013 року за ініціативою Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула Уряд виділив 41, 4 млн. грн. для добудови проблемних житлових об’єктів у містах: Житомир, вул. Щорса,155; Ковель, вул. Ватутіна, 70-Б; Луганськ, вул. Генерала Лашина, 186; Одеса, вул. Генерала Бочарова, 45; Хмельницький, вул. Гастело, 15.

версія для друку