українська російська англійська
Україна та Кувейт поглиблюють торговельно-економічне співробітництво
19.12.2013 | 17:38
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

19 грудня у м.Ель-Кувейт відбулось Пленарне засідання Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва. Українську делегацію очолює Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко.

«Українська сторона розглядає цей захід, насамперед, як можливість конкретизації напрямів подальшого розвитку та інтенсифікації українсько-кувейтських торговельно-економічних відносин у пріоритетних сферах співпраці, а також досягнення домовленостей відносно реалізації спільних довгострокових проектів у сферах взаємної зацікавленості», - підкреслив К.Грищенко на початку засідання.

Віце-прем’єр-міністр наголосив на тому, що поглиблення відносин з Кувейтом є стратегічним для керівництва нашої держави.  «Пошук нових ринків збуту та розширення вже існуючих можливостей для нарощування експортних потужностей, посилення економічної присутності нашої держави за кордоном, а також залучення інвестицій з інших країн - це не просто стратегічний напрям роботи Уряду України, а й життєва необхідність сьогоднішньої зовнішньої політики нашої країни. Саме Кувейт розглядається керівництвом України одним із таких перспективних партнерів», - підкреслив урядовець.

К.Грищенко високо оцінив результативність бізнес-форуму, який відбувся 18 грудня у м.Ель-Кувейт, наголосивши на зростанні товарообігу між Україною та Кувейтом у 2013 році.

«Позитивні зрушення вже є. Цього року, за нашими оцінками, товарообіг збільшився втричі у порівняні з 2012 роком.  Це є позитивний сигнал для подальшого поглиблення двосторонньої співпраці. Враховуючи таку динаміку, а також значний потенціал наших країн, одним з основних завдань нашої Комісії вбачаю пошук напрямів, проектів, спільних нових ініціатив, які б сприяли розвитку інвестиційної співпраці, активізації двосторонньої торгівлі товарами і послугами, диверсифікації структури експортно-імпортних операцій.  Важливим чинником у цьому процесі повинна стати робота ділових кіл наших країн», - підкреслив К.Грищенко.

Під час засідання Комісії сторони обговорили такі сфери співробітництва, як туризм, сільське господарство, енергетика, житлово-комунальне господарство та промислова кооперація. Особливу увагу було приділено питанням реалізації Національного проекту "InterMedicalEcoCity", який буде реалізовано з Кувейтським Фондом Економічного Розвитку.

Під час візиту Віце-прем’єр-міністр України К.Грищенко провів зустрічі з Прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ та Міністром торгівлі Кувейту. В ході візиту К.Грищенка до Кувейту було підписано Угоду про скасування віз для громадян України – власників дипломатичних та службових паспортів, а також протокол засідання Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва.

 

версія для друку