українська російська англійська
У 2013 році в Україні введено в експлуатацію 92 підприємства АПК
27.12.2013 | 15:23
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні прискорюють модернізацію та будівництво підприємств АПК. Такі заходи передбачені Програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. Так, в Україні від початку року ввели в експлуатацію 92 нових аграрних об’єкта, в які інвестовано 5,4 мільярда гривень. Завдяки цьому українці отримали 4,8 тисячі нових робочих місць. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Президент поставив перед Урядом завдання здійснити ретельний аналіз виконання Програми активізації економіки, а також зробити новий акцент на прискоренні структурних реформ. Аграрний сектор, своєю чергою, у цьому році продемонстрував високі результати виконання Програми. Проте все одно ми розуміємо, що необхідно подвоїти зусилля, аби у наступному році виконати заплановані обсяги робіт. Тому ми ще раз переглянемо з кожним головою ОДА підписані раніше протоколи та графіки введення аграрних об’єктів у експлуатацію», − наголосив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, за 11 місяців поточного року в усіх регіонах України вже почали діяти 92 нових аграрних об’єкта. Це дало змогу залучити в галузь 5,4 мільярда гривень інвестицій. А завдяки введенню в експлуатацію нових потужностей вдалося створити 4,8 тисячі нових робочих місць.

«Нагадаю, що пріоритетною галуззю ми визначили тваринництво, оскільки саме тут можливо створити найбільше робочих місць. І від початку року в цій галузі створено 70 нових об’єктів. На них отримали роботу понад 2,7 тисячі українців. Якщо ж зупинитися по напрямках – то це товарно-молочні ферми, свинокомплекси, пташники та птахофабрики, ферми з розведення ВРХ тощо. Усі ці напрями мають не лише важливе соціальне значення, а й високий експортний потенціал», − наголосив Глава відомства.

Також Микола Присяжнюк наголосив, що велика увага приділяється модернізації та будівництву потужностей харчової та переробної промисловості.

Адже вони виробляють продукцію з більшою часткою доданої вартості. Загалом же до 2015 року планується ввести в експлуатацію 312 нових агропромислових об’єктів з 32 тисячами робочих місць. Це дасть можливість залучити в аграрний сектор майже 30 мільярдів гривень інвестицій.

 

 

версія для друку