українська російська англійська
На Донеччині через африканську чуму свиней вживають радикальні заходи
12.02.2014 | 15:06
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ ВЕТЕРИНАРНОЇ ТА ФІТОСАНІТАРНОЇ СЛУЖБИ

Таке рішення ухвалили учасники засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії (НПК), розповів головний державний інспектор ветеринарної медицини Донецької області Анатолій Пригодін.

"Подібне рішення продиктоване захворюваннями диких тварин на африканську чуму у сусідній Луганській області. Сім років ветеринари Донбасу тримали кордон з Російською Федерацією, де вогнищ захворювань на африканську чуму ставало дедалі більше. Сьогодні ця небезпечна недуга підійшла впритул до Донецької області, що і стало причиною вживання тут радикальних профілактичних заходів. І це не лише знищення популяції диких кабанів, як переносників небезпечного вірусу, переведення всіх свинарських підприємств на посилений режим охорони, а й створення буферної санітарної зони завглибшки 30 кілометрів уздовж кордону з РФ і 20-кілометрової зони уздовж кордону з Луганською областю. Ці зони мають бути вільними від поголів'я свиней у господарствах всіх форм власності. Жителям цих зон також рекомендовано утриматися від вирощування свиней", - сказав Анатолій Пригодін.

За його словами, у резолюції засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії передбачено ще цілу низку профілактичних заходів, аби не допустити проникнення на територію Донецької області вірусу хвороби Монтгомері або африканської чуми. Серед таких заходів - створення санітарних постів і мобільних груп, рейди по ринках регіону, моніторинг стану свинарських господарств і суворий контроль за ввезенням в область свинарської продукції.

Донецькій області є що втрачати у випадку проникнення на її територію небезпечної інфекції. Сьогодні в її господарствах, на великих комплексах компаній "АПК-Інвест" і "Бахмутський Аграрний Союз" утримується понад півмільйона тварин. Ще сто тисяч їх вирощується на домашніх фермах жителів регіону. Не допустити проникнення африканської чуми углиб країни - найважливіше завдання ветеринарів області, - наголошувалося на засіданні НПК у Донецьку.

версія для друку