українська російська англійська
Максим Бурбак взяв участь увідкритті оновленого операційного залу Чернівецького поштамту
11.04.2014 | 18:08
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Сьогодні, 11 квітня, за участю Міністра інфраструктури України Максима Бурбака відбулося урочисте відкриття відреставрованого операційного залу Чернівецького поштамту.

«Незважаючи на те, що ремонт затягнувся, все ж таки ми сьогодні бачимо оновлений операційний зал, що є досить символічним, і сподіваюся найближчим часом ми всі побачимо оновлену роботу всієї поштової служби», - сказав Максим Бурбак.

Реконструкція операційного залу тривала з 2010 по 2013 роки. За цей період проведено заміну вікон та підвіконь, підлоги, системи опалення, дверей, електропроводки, улаштування водопроводу і каналізації, виконано оздоблювальні роботи, реставрацію і реконструкцію поверхонь стін, колон та стель тощо. Кошторисна вартість робіт складає 6 610 тис. грн.

Відкриття оновленої операційної зали присвячено 125-річчю будівництва Чернівецького поштамту. Саме з цієї нагоди Укрпоштою виготовлено спеціальний штемпель з пересувною датою «Чернівецький поштамт – 1889» та оригінальний маркований конверт, у церемонії спецпогашення якого також взяв участь Міністр інфраструктури.

Під час урочистостей в рамках соціального проекту Укрпошти було нагороджено цінними подарунками дітей з особливими потребами.

Для гостей заходу члени обласного відділення Асоціації філателістів України організували в операційній залі Чернівецького поштамту філателістичну виставку.

 

Довідково

Головний фасад споруди виходить на вулицю Поштову, бічний - на вулицю Петра Ілліча Чайковського. Будівля є блискучим зразком віденської архітектурної школи останньої чверті ХІХ століття.

Монументальна споруда на вулиці Поштовій була збудована для розташування поштового-телеграфного відомства Буковини за проектом відомого австрійського архітектора та службовця австрійських залізниць Фрідріха Зеца.

Приміщення здано в експлуатацію 1 листопада 1889 року.

Відділенням поштового зв’язку №2 м. Чернівці надається весь спектр послуг поштового зв’язку, у операційному залі представлений широкий асортимент філателістичної та туристичної продукції, преси, супутніх товарів. Тут працюють 18 осіб: начальник відділення та заступник, 8 операторів поштового зв’язку, 8 листонош.

Відповідно до розпорядження Чернівецького облвиконкому №261 від 5 серпня 1982 року приміщення поштамту визнано пам’яткою архітектури місцевого значення.

Характеристика будівлі: кількість поверхів – 4, загальна площа будівлі – 3 482,20 кв. м, площа операційного залу – 670,00 кв. м, висота стелі – 5,1 м.

 

версія для друку